FK Velež 0:0 FK SARAJEVO

21.09.2013 u 19:28h

Najzanimljivija utakmica 8. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine završena je bez pobjednika, Velež i Sarajevo odigrali su 0:0.

Od samog početka susreta, približno 2.500 gledalaca pratilo je otvorenu utakmicu sa obje strane. Prvo je Sarajevo zaprijetilo u 2. minuti, kada je Puzigaća zakasnio na odličan centaršut Komazeca. Isti igrač je u 10. minuti odlično uposlio Todorovića, koji je iz dosta izgledne situacije šutirao pored gola.

Već u narednoj akciji na drugoj strani, Velež je nakon kornera imao najbolju priliku na utakmici, ali je udarac Ćemalovića sa pet metara sjajno odbranio Bandović.

Sarajevo je imalo nešto više loptu u svom posjedu, ali su domaći bili konkretniji u samoj završnici. Narednu priliku na utakmici imao je Ševko Okić, nakon dodavanja Letića. Međutim, njegov udarac brani Dejan Bandović i izbacuje loptu u korner. Do kraja prvog poluvremena, izdvojili smo još pokušaj Komazeca u 45. minuti, kada je štoper domaćih u posljednji tren uspio da spasi gol Ostrakovića.

U 53. minuti, Tadejević je odlično istrčao i ispratio jednu akciju bordo tima, ali nije dobro šutirao, pa je propala dobra šansa za Sarajevo. Samo tri minute kasnije, Sinan Ramović je na drugoj strani sam izašao ispred Bandovića, ali je Tadejević odlično blokirao njegov pokušaj.

U 65. minuti igrači Veleža su ponovo imali veliku šansu, kada je Bandović prvo odbranio udarac Maletića sa 20 metara, a onda i Ramovićev šut sa svega nekoliko metara.

Sarajevo je najbolju šansu imalo u 75. minuti, kada je, nakon ubacivanja Puzigaće iz auta, loše reagovala odbrana Veleža, a Komazec je sa svega pet metara promašio čitav gol. Do kraja je ostalo 0:0, treći put zaredom u duelima dva tima u Vrapčićima.

FK Velež 0:0 FK Sarajevo

Stadion: Vrapčići. Gledalaca: 2500. Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo): Strijelci. Žuti kartoni. Merzić (Velež), Trivunović, Kovačević (Sarajevo)

FK Sarajevo: Bandović, Bišanović, Komazec, Todorović (od 84. Huseinbašić), Trivunović, Osmanagić (od 58. Kovačević), Cimirot, Tadejević, Dupovac, Puzigaća, Radovac (od 88. Jevtić).