FK Željezničar 1:1 FK Sarajevo

12.03.2014 u 22:50h

U sklopu 1/4 finala Kupa Bosne i Hercegovine, Željezničar i Sarajevo su večeras remizirali na Grbavici odigravši 1:1. Prisutni gledaoci imali su priliku posmatrati jedan od najzanimljivijih derbija u posljednje vrijeme, u kojem je bolji protivnik, naročito u drugom dijelu utakmice, bilo Sarajevo.

Ipak, utakmicu bolje otvara domaćin sa Grbavice. Neočekivano rano je stigao prvi gol. Već u 14. minuti, povratna lopta Tomića za Svraku, koji je s ruba šesnaesterca postigao gol za slavlje domaćih.

Nekoliko minuta kasnije, Jajalo je šutirao sa 22-23 metra, lopta ide preko Lončarićevog gola. U 24. minuti velika šansa za bordo momke, Stojčev je izašao sam pred Lončarića, koji brani. Stojčev je oprobao svoj udarac i u 33. minuti, kada je lopta otišla pored lijeve stative domaćeg gola. Nakon jednog većeg pritiska naše ekipe, Željezničar prijeti u 37. minuti. Tomić je poslije dodavanja Svrake šutirao, ali je lopta otišla malo preko prečke gola Bandovića.

U završnici prvog dijela, Jamak nije uspio postići gol nakon ubačaja Stanića. Odmah na početku drugog poluvremena, naši igrači su postigli gol za poravnanje rezultata. Nakon pokušaja Stojčeva, Jajalo se najbolje snalazi u šesnaestercu i matira Lončarića za 1:1.

Nedugo nakon greške Stanića, kontra bordo tima tri na jedan, ali je Zeljković spasio i izbacio u korner. U 60. minuti, Bilbija je imao veliku priliku da postigne gol za vodstvo našeg kluba. Velkoski je sjajno ubacio, Bilbija ostao sam pred golom Željezničara, ali je golman domaćina uspio odbraniti njegov udarac. Do kraja utakmice zabilježili smo udarce Dupovca i Purića, dok je na drugoj strani Stanić bezuspješno pokušao.

Za četrnaest dana, fudbaleri Sarajeva, zahvaljujući povoljnom rezultatu danas, imati će veliku priliku da naš klub odvedu u polufinala Kupa Bosne i Hercegovine.

FK SARAJEVO: Bandović, Barić, Stojčev (od 76' Purić), Jajalo, Velkoski, Tatomirović, Vusljanin (od 78' Todorović), Cimirot, Bilbija, Tadejević (od 68' Puzigaća), Dupovac.