Visoka pobjeda u gradskom derbiju

07.04.2019 u 09:00h

Igrači Sarajeva su u okviru 25. kola BH Telecom Premijer lige pobijedili ekipu Željezničara sa visokih 3:0. Golovima Lazića, Velkoskog i Tatara Sarajevo je pobijedilo gradskog rivala i osvojilo nova tri boda.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Hebibović, Lazić, Mujakić, Halilović, Crepulja, Stanojević (62. Kapić), Rahmanović, Velkoski (82. Šišić), Tatar, Ahmetović (77. Handžić).

Do 16. minute susreta Bordo tim je već vodio sa dva gola razlike. Prvi pogodak je postignut 11. minuti susreta. Izvođenjem kornera lopta dolazi do Lazića koji pogađa za vodstvo gostiju. Samo pet minuta kasnije Ahmetović šalje loptu Velkoskom, a kapiten Bordo tima postiže novi pogodak. U 33. minuti Zajmović je pokušao preko lijeve strane zaprijetiti golu Kovačevića, međutim lopta odlazi pored gola. U samom finišu prvog poluvremena Rahmanović je šutirao ali se rezultat nije mijenjao.

Početak drugog poluvremena obilježile su šanse domaćina. Željezničar je u više navrata bezuspješno prijetio preko Ramovića i Zajmovića. U 72. minuti Sarajevo postiže još jedan pogodak. Velkoski šutira ali Kjosevski brani, odbijenu loptu Ahmetović dodaje Tataru koji postavlja konačni rezultat.

Igrače Sarajeva već u srijedu očekuje revanš susret polufinala Kupa BiH protiv ekipe Sloge na Koševu, a za vikend Bordo tim će u okviru 26. kola BH Telecom Premijer lige BiH ugostiti Široki Brijeg.