FK Željezničar 1:1 FK SARAJEVO

04.05.2014 u 21:09h

U derbiju 29. kola Premijer lige, u duelu gradskih rivala, Željezničar i Sarajevo su remizirali na Grbavici, odigravši 1:1. Gol za bordo klub postigao je Bojan Puzigaća.

Prvu priliku na utakmici imao je domaćin sa Grbavice u 9. minuti. Jamak je izveo korner, Hodžić prebacio glavom loptu do Kerle, koji sa pet metara šutira preko gola Sarajeva. Naš klub uzvraća u 20. minuti. Nakon prekida, lopta dolazi do Tatomirovića, čiji udarac fantastično brani Lončarić.

U 27. minuti utakmice, Željezničar dolazi do vodstva. Hodžić i Selimović su kombinovali, lopta dolazi ponovo do Hodžića, koji preciznim udarcem pogađa za vodstvo domaćina. Na drugoj strani, nekoliko minuta poslije, Velkoski je šutirao, ali je Lončarić bio siguran.

Terenska inicijativa Sarajeva se isplatila u 40. minuti. Jajalo je sjajno prošao u šesnaestercu, Zeljković ga obara, a glavni sudija utakmice opravdano dosuđuje jedanaesterec. Loptu uzima lijevi bek Sarajeva, Bojan Puzigaća, te sigurnim udarcem poravnava rezultat.

Na otvaranju drugog poluvremena, u 49. minuti, Velkoski se izborio za jednu loptu, ušao u šesnaesterac i našao se oči u oči sa Lončarićem, ali je njegov pokušaj da nadmudri golmana domaćina ipak završio preko gola.

U 63. minuti utakmice, Bilbija je imao veliku priliku. Purić je sjajno centrirao, a naš napadač pogađa samo stativu gola Željezničara. Nekoliko minuta poslije, Hodžić je šutirao sa vrha šesnaesterca, ali je Bandović siguran. Narednu priliku za naš klub imao je Miloš Stojčev. Veznjak Sarajeva sjajno šutira sa trideset metara, ali Lončarić vadi loptu ispod prečke.

U narednoj akciji, odbrana našeg kluba nije djelovala najbolje, te je Tomić izašao sam pred Bandovića, ali naš golman, sjajnom odbranom spašava gol Sarajeva. Posljednju priliku na utakmici imao je Jamak, u 81. minuti, kada je šutirao sa desne strane pored gola Sarajeva.

Naredna utakmica za naše igrače je već u srijedu, kada će Sarajevo gostovati Čeliku, u prvoj utakmici finala Kupa Bosne i Hercegovine.

"Želio bih se zahvaliti Željezničaru na gostoprimstvu. Svi koji su došli danas, mogli su pogledati dobar susret. Prilika je bilo na obje strane i pored loših uslova za igru, ovo je bio jedan jako dobar meč. U srijedu nas očekuje prva utakmica finala Kupa. Mislim da moj tim ima dovoljno snage da odigra dvije utakmice u nekoliko dana. Bit ćemo spremni za Čelik", kazao je trener Fudbalskog kluba Sarajevo, Dženan Uščuplić, po završetku današnje utakmice.

FK Željezničar 1:1 FK Sarajevo

Stadion "Grbavica", sudija: Edin Jakupović (Bihać). Strijelci: 1:0 Hodžić, 1:1 Puzigaća. Žuti kartoni: Bučan, Selimović, Kerla, Bogdanović (Željezničar), Trivunović, Puzigaća, Tatomirović, Stojčev (Sarajevo).

FK Željezničar: Lončarić, Kerla, Bučan, Zolotić, Hodžić, Stanić, Selimović, Zeljković, Svraka (od 71. Bogdanović), Jamak, Tomić.

FK Sarajevo: Bandović, Stojčev, Jajalo, Velkoski (od 92. Kovačević), Tatomirović, Purić (od 74. Vusljanin), Trivunović, Cimirot, Dupovac, Puzigaća, Bilbija (od 87. Radovac).