HŠK Zrinjski 0:2 FK Sarajevo

22.02.2014 u 18:23h

U posljednjoj provjeri pred početak proljetnog dijela BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Sarajeva su danas u Mostaru pobijedili Zrinjski rezultatom 2:0. Dvostruki strijelac bio je Ognjen Todorović.

Zrinjski je prvi zaprijetio u 10. minuti susreta, kada je Delač odbranio udarac igrača Zrinjskog, međutim, lopta se odbila do Crnova, koji je šutirao preko gola Sarajeva. Bilbija je u 20. minuti zaprijetio na drugoj strani, ali golman Zrinjskog sigurno brani.

Bordo igrači su po lošem i blatnjavom terenu imali terensku inicijativu, a do isteka prvih 45 minuta, Stojčev i Bilbija su šutirali, ali je Dujković ponovo spašavao gol ekipe iz Mostara.

Stručni štab Sarajeva izvršio je jednu izmjenu na početku drugog dijela utakmice, a umjesto Mateja Delača u igru ulazi Dejan Bandović.

Konačno, Sarajevo je povelo u 50. minuti. Todorović je šutirao sa lijeve strane šesnaesterca i pogodio za vodstvo tima sa Koševa. U 62. minuti su: Velkoski, Travančić, Trivunović i Tadejević ušli u igru, umjesto: Bilbije, Purića, Tatomirovića i Puzigaće. Samo dvije minute kasnije, naši igrači su udvostručili prednost. Ponovo je Ognjen Todorović odlično šutirao, te sjajnim golom povećao prednost bordo-bijelih na 0:2.

Igrala se i 70. minuta, kada je danas fenomenalni Todorović postigao i treći gol, koji je ipak poništen, zbog nedozvoljene pozicije.

Faris Handžić je u 77. minuti ušao u igru umjesto Miloša Stojčeva, a odmah u prvom napadu, Handžić se skoro upisao u strijelce. Izašao je sam pred golmana, ali, nažalost, nije bio precizan.

Deset minuta prije kraja Kovačević i Jetvić su dobili priliku za igru, umjesto Cimirota i Todorovića. Do kraja je Handžić uspio postići gol, ali je pogodak ponovo poništen zbog nedozvoljene pozicije. Golu Handžića, prethodila je dobra asistencija Osmanagića. Rezultatom 0:2 dočekali smo i posljednji zvižduk. Važno je spomenuti da zbog lakše povrede danas nije nastupio Mato Jajalo.

Za Sarajevo su danas nastupili: Delač (od 46. Bandović), Barić, Puzigaća (od 62. Tadejević), Dupovac, Tatomirović (od 62. Trivunović), Cimirot ( od 80. Kovačević), Osmanagić, Todorović ( od 80. Jevtić), Purić ( od 62. Travančić), Stojčev (od 77. F. Handžić), Bilbija (od 62. Velkoski).