HŠK Zrinjski 1:3 FK SARAJEVO

16.04.2014 u 21:22h

Fudbalski klub Sarajevo učesnik je finala Kupa Bosne i Hercegovine! Bordo momci su odigrali sjajnu uzvratnu utakmicu 1/2 finala Kupa, u kojoj je naš tim ubjedljivo savladao Zrinjski u Mostaru rezultatom 3:1.

Prvu priliku na susretu imali su naši igrači. Bilbija je odlično uposlio Velkoskog, koji izlazi sam pred Dujkovića, ali šutira loše. Domaći prvi put prijete u 10. minuti. Simeunović je odlično prošao po desnoj strani, pronašao u šesnaestercu Crnova, ali napadač Zrinjskog ne snalazi se najbolje.

Sarajevo u vodstvo dolazi u 15. minuti utakmice. Cimirot je odlično uposlio Stojčeva, koji se oslobađa defanzivca Zrinjskog, a potom i golmana Dujkovića, te loptu šalje u mrežu domaćina.

Zrinjski je u 32. minuti imao dobru priliku. Simeunović je centrirao sa desne strane, ali udarac Šćepanovića odlično brani Bandović. Posljednju priliku u prvom poluvremenu imali su naši igrači. Stojčev je odlično uposlio Bilbiju, ali napadača Sarajeva zaustavlja Dujković.

U prvih desetak minuta nastavka, nije bilo većih prilika. Zrinjski je imao terensku inicijativu, ali nije uspio ozbiljnije ugroziti Bandovića. Pokušaji Crnova i Simeunovića završili su daleko iznad gola Sarajeva.

Dženan Uščuplić je prvu izmjenu izvršio u 71. minuti susreta, a Irfan Vusljanin je zamijenio Darija Purića. U 73. minuti susreta, u igru je, umjesto Beloševića, ušao Basara i već u prvom dodiru sa loptom izborio korner, nakon kojeg je domaćin imao dobru priliku za poravnanje rezultata. Nakon gužve u šesnaestercu Jajalo je sa linije izbacio loptu i tako spasio naš gol.

Samo dvije minute kasnije, Fudbalski klub Sarajevo ovjerio je prolazak u finale Kupa Bosne i Hercegovine. Stojčev sjajno centrira, Bilbija šutira glavom, a Dujković odbrani, ali naš napadač odbijenu loptu šalje nazad u mrežu domaćina.

Već u narednom napadu, Zrinjski dolazi do gola. Nakon gužve u šesnaestercu Sarajeva, lopta dolazi do Bekića, koji matira Bandovića. Samo tri minute kasnije, Bekić šutira nakon prodora Stojanovića, ali Bandović brani odlično.

U posljednjim trenutcima susreta, Sarajevo je izvelo brz kontra napad, iz kojeg Krste Velkoski pogađa mrežu Dujkovića i postavlja konačan rezultat.

„Čestitam svojim igračima na zasluženoj pobjedi. Nije mala stvar postići tri pogotka tako kvalitetnom timu, kakav je Zrinjski. Na početku utakmice dobro smo se postavili, posebno u veznom redu, a to nam je donijelo rano vodstvo nakon jedne ukradene lopte. Sa vodećim pogotkom dobili smo sigurnost za nastavak utakmice, koju smo na pravi način priveli kraju", kazao je Dženan Uščuplić po završetku utakmice.

Strijelci za Sarajevo bili su Stojčev (15.), Bilbija (81.) i Velkovski (93), Jedini pogodak za Zrinjski postigao je Bekić u 84. minuti susreta.

HŠK Zrinjski: Dujković, Graovac, Radeljić, Simeunović (od 79. Bekić), Crnov, Šćepanović, Stojkić, Belošević (od 72. Basara), Nikolić, Barišić i Đurić (od 63. Stojanović).

FK Sarajevo: Bandović, Stojčev, Jajalo, Velkoski (od 93. Barić), Tatomirović, Purić (od 71. Vusljanin), Trivunović, Cimirot, Dupovac, Puzigaća i Bilbija (od 83. Kovačević).