HŠK Zrinjski 2:2 FK Sarajevo

18.05.2013 u 22:53h

Zrinjski i Sarajevo su na utakmici XXIX kola BH Telecom Premijer lige BiH pružili jednu kvalitetnu i zanimljivu fudbalsku predstavu koja je završena podjelom bodova, rezultatom 2:2.

Već na početku utakmice, Sarajevo je moglo doći do vodstva. Todorović se našao sam pred golom domaćina, ali je nesebično htio prebaciti loptu do Hadžića koji nije uspio postići pogodak.

U sljedećem napadu, Zrinjski dolazi do vodstva. Stojkić je ubacio sa lijeve strane, a Poredski savladao rezervnog golmana gostiju, Abdihodžića, koji je zamijenio povrijeđenog Bandovića i zabilježio svoj prvi nastup u dresu Sarajeva.

U 21. minuti, Zrinjski je udvostručio prednost. Crnov je asistirao, a Muminović zatresao mrežu bivšeg kluba. U završnici prvog dijela, gosti smanjuju zaostatak, a strijelac je bio Haurdić. Drugom prvenstvenom golu Haurdića je prethodila dobra kontra naše ekipe.

Iako bez pet prvotimaca, Sarajevo je uspjelo poravnati rezultat u 52. minuti. Suljić je sjajno proigrao Todorovića, koji je bio precizan. U 66. minuti, zbog prekršaja nad Tadejevićem, drugi žuti karton zaradio je Poredski, pa su igrači Zrinjskog kraj utakmice dočekali sa deset igrača. Nakon što su ostali sa igračem manje, domaći fudbaleri bili su prisiljeni da se brane, dok su gosti konstantno napadali. U 78. minuti, i Šćepanović je zbog drugog žutog kartona morao napustiti igru. Bordo tim je u posljednjih 15-ak minuta igrao sa dva igrača više. Važno je istači da je zamjenik Husrefa Musemića, Abdulah Oruč, u tim minutama u igru uveo Almira Aganspahića. Bile su to prve minute za mladog napadača u dresu Sarajeva. Osim Aganspahića, danas su debitovali Mijušković u odbrani, te već spomenuti Abdihodžić na golu.

Strijelci: Haurdić, Todorović.

FK Sarajevo: Abdihodžić, Mijušković (od 82. Hrelja), Haurdić, Hadžić, Todorović (od 87. Šunjevarić), Tatomirović, Džakmić, Osmanagić (od 78. Aganspahić), Tadejević, Čomor, Suljić.