HŠK Zrinjski 1:1 FK SARAJEVO

10.11.2013 u 18:56h

Derbi 16. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine danas su odgirali Zrinjski i Sarajevo. Utakmica odligrana u Mostaru završena je podjelom bodova, rezultatom 1:1.

Sarajevo u vodstvo dolazi već u osmoj minuti susreta. Vusljanin prsima spušta loptu za Komazeca, koji precizno pogađa gol domaćina.

Svoju prvu ozbiljnu priliku na utakmici igrači Zrinjskog su imali u dvadesetoj minuti. Šćepanović šutira, ali udarac bivšeg igrača Sarajeva odlazi pored gola.

Bekić je bio blizu izjednačujućeg gola deset minuta poslije, ali je loše zahvatio udarac, a Bandović sigurno intervenisao. Sa minimalnom rezultatskom predsnošću za Sarajevo, igrači odlaze na odmor.

Zrinjski je u nastavku zaigrao ofanzivnije i sa više rizika, a to im se isplatilo u 63. minuti, kada je za poravnanje rezultata pogodio Hrvoje Barišić.

Petnaest minuta prije kraja utakmice Šćepanović je šutirao pored gola Bandovića. Sarajevo je moglo do ponovnog vodstva nekoliko minuta prije kraja utakmice. Tatomirović je dobro šutirao, ali Dujković kranjim naporima brani njegov udarac.

Vrijedno je pomenuti i to da se mreža Satajeva tresla i u posljednjim sekundama utakmice, ali je gol Igora Aničića nakon centaršuta Miličevića poništen zbog toga što je postignut rukom.

Stadion Pod Bijelim brijegom. Gledalaca: 1.500. Sudija: Dragan Skakić. Strijelci: 0:1 Komazec (7), 1:1 Barišić (63). Žuti kartoni: Miličević, Simeunović, Radeljić (Zrinjski), Komazec, Vusljanin, Todorović (Sarajevo).

HŠK ZRINJSKI: Dujković, Radeljić (od 76. Graovac), Simeunović, Muminović, Bekić (od 58. Ig. Aničić), Crnov, Miličević, Belošević, Barišić, M. Aničić, Đurić.

FK SARAJEVO: Bandović, Bišanović (od 81. Osmanagić), Tatomirović, Triviunović, Cimirot, Tadejević (od 61. Kovačević), Dupovac, Puzigaća, Komazec (od 58. Karić), Todorović, Vusljanin.