Sarajevo poraženo od Bosne na prvoj prijateljskoj utakmici

31.01.2015 u 17:31h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su na prvoj prijateljskoj utakmici u sklopu priprema za proljetni dio BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Bolji od izabranika Mehe Kodre bili su igrači visočke Bosne. Krajnji ishod utakmice odigrane na stadionu "Luke" u Visokom glasio je 2:1 u korist domaćina, a gol za Sarajevo postigao je Bojan Puzigaća.

Naše Sarajevo, današnju utakmicu započelo je u sljedećem sastavu: Bandović, Protić, Kouadio, Barić, Tatomirović, Cimirot, Radovac, Alispahić, Duljević, Velkoski, Bekić.

Uvodne minute susreta nisu donijele dopadljiv fudbal, a razlog tome bilo je jako loše stanje travnjaka. Prvu priliku na utakmici imao je Bekić, koji je sa dvadesetak metara šutirao preko gola. Ubrzo nakon toga, Cimirot je pokušao, također sa distance, ali lopta odlazi pored desne stative gola Bosne. Do kraja prvog dijela nije bilo većih uzbuđenja.

Drugi dio utakmice započeo je sljedeći sastav: Plakalo, Kallasi, Puzigaća, Berberović, Kovačević, Rustemović, Bilbija, Stojčev, Anđušić, Okić, Benko.

U trećoj minuti nastavka, napadači Bosne koriste lošu reakciju zadnje linije Bordo kluba, te uspijevaju postići gol. Sa druge strane, Sarajevo je prijetilo preko Stojčeva i Okića, ali bezuspješno.

Nakon jedne dubinske lopte sa lijeve strane, te preciznog prizemnog udarca, Bosna je povećala svoje vodstvo, koje je Sarajevo uspjelo smanjiti u 75. minuti. Golman domaćina ruši Benku u petercu, a sudija opravdano pokazuje na bijelu tačku. Loptu uzima Puzigaća, pogađa donji lijevi ugao gola domaćina i postavlja konačan rezultat današnje utakmice.

Vrijedi istaći, da su fudbaleri Sarajeva današnju utakmicu odigrali nakon jedanaest dana napornih, bazičkih priprema u Čitluku, a Bordo momci već u utorak, 3. februara, otputovati će u Antaliju, gdje će na dvosedmičnim pripremama odigrati četiri prijateljske utakmice, te takmičarsku formu podići na viši nivo uoči početka proljetnog dijela sezone.