HNK Brotnjo Čitluk 0:4 FK SARAJEVO

22.01.2014 u 18:00h

Fudbaleri Sarajeva odigrali su u Čitluku prijateljsku utakmicu protiv domaćeg Brotnja, i upisali pobjedu rezultatom 4:0.

Izabranici Roberta Jarnija od prve minute utakmice igrali su ofanzivno prema golu Brotnja, a već u 7. minuti Sarajevo je sjajnim udarcem Anida Travančića sa preko 20 metara stiglo do prednosti. Nakon toga, naša ekipa je imala još dvije dobre prilike preko Todorovića i Velkovskog.

Novi igrač Sarajeva, Krste Velkovski, trebao je samo pola sata da postigne prvi pogodak u bordo dresu. Makedonac je odlično izveo slobodan udarac i doveo Sarajevo do prednosti od 2:0. Do poluvremena se rezultat nije mijenjao.

Na poluvremenu je Jarni izvršio nekoliko izmjena. Pored golmana Plakala, koji je u igru ušao pred kraj prvog dijela, na poluvremenu su u igru ušli Čulov, Dupovac, Kovačević, Tadejević, Handžić, Bilbija i Vusljanin. Plakalo je u igri bio do 60. minute, kada je na gol Sarajeva stao Abdihodžić.

Sarajevo je nastavilo sa napadima i u drugom poluvremenu, ali bez ozbiljnijih prilika. Najopasnije je zaprijetio Nemanja Bilbija u 53. i 57. minuti, ali su njegovi udarci završili pored i preko gola. U 69. minuti bordo tim je, ipak, uspio stići do trećeg gola. Nakon odlično izvedenog kornera Handžića, u kaznenom prostoru se najbolje snašao mladi reprezentativac naše zemlje, Adnan Kovačević, koji je glavom pogodio za 3:0. Dvije minute kasnije, već je bilo 4:0. Nakon dvije propuštene prilike iz igre, Nemanja Bilbija je iz penala pogodio za 4:0.

Imao je Bilbija još jednu odličnu priliku da postigne drugi pogodak na utakmici, ali je njegov udarac glavom pet minuta prije kraja meča bio zamalo neprecizan. Dobru priliku je u posljednjoj minuti utakmice imao i rezervista Aganspahić, ali je šutirao pored gola.

Sarajevo je utakmicu počelo u sastavu: Bandović, Barić, Puzigaća, Muharemović, Trivunović, Radovac, Bišanović, Todorović, Stojčev, Travančić i Velkoski. U konkurenciji za današnju utakmicu nisu bili Purić, Cimirot i Jevtić.