NK Čelik 0:2 FK SARAJEVO

07.05.2014 u 23:48h

U prvoj finalnoj utakmici Kupa Bosne i Hercegovine Sarajevo je zasluženo savladalo Čelik rezultatom 2:0. Strijelci za pobjedu bordo kluba bili su Vule Trivunović i Miloš Stojčev.

Početak susreta nije donio veća uzbuđenja. Prvu priliku na utakmici imali su naši igrači. Stojčev je sjajnim pasom proigrao Bilbiju, ali naš napadač šutira preko gola. Igra se odvijala uglavnom između dva šesnaesterca, a terensku inicijativu imao je naš tim.

Čelik je prvi put zaprijetio u 38. minuti, kada Barać loše reaguje na dubinsku loptu Mešanovića.

Sarajevo do vodstva dolazi 5 minuta kasnije. Bilbija je sjajnim centaršutom našao Dupovca u šesnaestercu, koji dobro šutira glavom, ali Adilović brani njegov udarac. Na odbijenu loptu natrčava Trivunović i sigurno pogađa za vodstvo bordo kluba.

Početak drugog dijela utakmice donosi inicijativu Čelika, koja nije rezultirala prijetnjom po gol Bandovića. U 64. minuti utakmice desila se zaista diskutabilna situacija. Poslije udarca Stojčeva, lopta se odbija do Bilbije, koji je, istina, iz nedozvoljene pozicije postigao gol, ali se nije oglasila sudijska pištaljka. Ipak, nakon trominutne konsultacije sa svojim pomoćnicima, glavni sudija utakmice, Ognjen Valjić, poništio je gol Sarajeva.

Sami finiš susreta donio je nekoliko zanimljivih dešavanja. U 87. minuti, Sarajevu je poništen i drugi gol. Tatomirović se ubacio sa desne strane, oštro centrirao u šesnaesterac, a Velkoski prizemnim udarcem matirao Adilovića. Valjić se ponovo oglasio, te nije bilo rezultatske promjene.

Konačan rezultat utakmice postavljen je u trećoj minuti sudijske nadoknade. Poslije odličnog proigravanja Velkoskog, Stojčev izlazi pred Adilovića, prolazi ga i lijepim udarcem postiže drugi gol na utakmici.

Sjajnim nastupom i zasluženom pobjedom Sarajevo je napravilo odličnu uvertiru pred uzvratnu utakmicu finala Kupa Bosne i Hercegovine, koja je na rasporedu u subotu, 17. maja, sa početkom u 17 sati na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase".

Na press konferenciji koja je održana nakon završetka utakmice na stadionu Bilino Polje, trener FK Sarajevo, Dženan Uščuplić, izjavio je sljedeće:

"Čestitam Čeliku, Zenici, na fer i korektnom dočeku i fer i korektnoj utakmici. Nakon derbija protiv Željezničara, mislim da smo odigrali dosta zrelo, što pokazuje i konačni rezultat. Ekipa je odgovorila na sve moje zahtjeve i čestitam im na tome. U revanšu nećemo moći računati na Ivana Tatomirovića, a svi ostali igrači će biti spremni. Očekujem pun stadion u revanš susretu." rekao je Uščuplić.

NK Čelik 0:2 FK Sarajevo

Stadion "Bilino Polje", gledalaca: 7.000, sudija: Ognjen Valjić (Banja Luka). Strijelci: Trivunović, Stojčev.  Žuti kartoni: Čović, Dedić, Bureković, Duvnjak, Jusić, Mešanović (Čelik), Bilbija, Tatomirović, Velkoski, Vusljanin (Sarajevo)

NK Čelik: Adilović, Lakičević, Čović, Bajraktarević, Jusić, Simić, Bureković (od 68. Duvnjak), Dedić, Barać, Mišić, Mešanović

FK Sarajevo: Bandović, Dupovac, Trivunović, Tatomirović, Puzigaća, Jajalo, Velkoski, Purić (od 84 Vusljanin), Cimirot (od 90. Kovačević), Stojčev, Bilbija (od 74. Todorović).