Čelik i Sarajevo remizirali na Bilinom Polju

22.08.2015 u 21:46h

Igrači Fudbalskog kluba Sarajevo odigrali su utakmicu 5. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, a naši prvotimci gostovali su Čeliku u Zenici. Utakmica je završena bez pobjednika, rezultatom 1:1. Gol za Sarajevo postigao je Leon Benko u 50. minuti utakmice.

Utakmicu bolje otvara Sarajevo. Naši igrači poveli su sjajnu akciju, a Velkoski je u petoj minuti iz izgledne prilike šutirao, ali golman Čelika brani njegov udarac. Nedugo poslije, u dobrom prodoru je bio Okić, međutim bez promjene. Na drugoj strani, Delač je odlično odbranio udarac Jusića nakon kornera. Fudbaleri domaćina poveli u 21. minuti utakmice. Selimović je prošao po desnoj strani, šutirao, a lopta od Hebibovića završava iza leđa Delača. Odmah u narednom napadu, Okić je pokušao sa distance, ali nije bilo promjene. U nastavku, Delač se ponovo istakao, odbranivši udarce Čolića iz slobodnog udarca, te Jusića.

_MG_7674

Fotografije sa utakmice pogledajte na LINK.

Početak drugog poluvremena donio je dobru igru Sarajeva, koja je urodila plodom u 50. minuti. Hebibović je dodao do Radovca, koji loptu prizemno šalje u šesnaesterac, Okić sjajno propušta, a Benko preciznim udarcem postiže gol za poravnanje rezultata. Nakon postignutog gola, došlo je do petnaestominutnog prekida utakmice zbog sukoba na tribinama zeničkog stadiona, a nakon što se igra nastavila, Ikande je šutirao sa distance, međutim, bez promjene. Isti igrač je i u 70. minuti pokušao, ali je lopta otišla pored lijeve stative gola Čelika. U narednom napadu, Okić je dobro progirao Benka, koji šutira pored gola.

U posljednjoj minuti utakmice, Duljević je izveo korner, Stepanov odlično skočio i šutirao, ali lopta pogađa prečku, te je utakmica završena rezultatom 1:1. U narednom kolu, naše Sarajevo će dočekati Rudar iz Prijedora na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”.

NK Čelik 1:1 FK Sarajevo

Stadion “Bilino Polje” u Zenici, gledalaca: 3.000, sudija: Dragan Skakić, žuti kartoni: Kovačević, Benko, Ikande, Barbarić (Sarajevo), strijelci: Selimović (Čelik), Benko (Sarajevo).

NK Čelik: Adilović, Čolić, Bureković, Jusić, Kojić, Dedić, Pezer, Bajraktarević, Karić, Popović, Selimović. Još su igrali: Popović, Salčinović, Hećo.

FK Sarajevo: Delač, Puzigaća (od 67. Al. Bekić), Hebibović, Stepanov, Barbarić, Kovačević (od 73. Duljević), Radovac, Ikande (od 62. Alispahić), Okić, Velkoski, Benko.