NK Čelik 1:1 FK Sarajevo

06.08.2016 u 21:41h

Fudbaleri Sarajeva remizirali su sa Čelikom na današnjoj utakmici 3. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Susret je završen rezultatom 1:1, a gol za Bordo klub je postigao Marko Ćetković u 76. minuti utakmice.

Prvo poluvrijeme utakmice nije donijelo mnoštvo prilika pred oba gola. Popović zaprijetio u 12. minuti utakmice, no Pavlović bez većih problema hvata loptu. Pet minuta poslije, Marković je glavom šutirao pored gola poslije jednog kornera. Svoj udarac sa distance je sredinom drugog poluvremena isprobao Duljević, ali lopta odlazi preko gola. Do kraja prvog dijela dobru priliku je propustio Amer Bekić. Naš napadač, nakon povratne lopte Saše Balića, prizemni udarcem loptu šalje samo pored desne stative gola Čelika.

_MG_5461

Sarajevo je dobro otvorilo drugo poluvrijeme. Poslije lijepe akcije kroz sredinu terena, lopta dolazi do Almira Bekića, koji vraća do Crnkića. Naša devetka šutira, no Marković blokira njegov udarac. U 53. minuti Duljević šutira preko gola, iskosa sa desne strane. Deset minuta poslije Almir Bekić je dobro uposlio Ahmetovića, koji sjajno zadržava loptu i šutira prizemno u suprotni ugao gola Bukvića, no nije bilo promjene.

Bordo klub do zasluženog vodstva dolazi u 76. minuti. Hodžić je ubaci sa desne strane, lopta dolazi do Ćetkovića, koji preciznim udarcem pogađa desni, nebranjeni dio mreže gola Čelika za veliko slavlje oko 1.000 prisutnih navijača Fudbalskog kluba Sarajevo na tribinama. Isti igrač mogao je postići i svoj drugi gol već u narednom napadu, međutim njegov udarac sa vrha šesnaesterca odlazi pored gola.

_MG_5552

Domaći igrači su uspjeli doći do poravnanja rezultata u 83. minuti. Šivšić je ubacio sa lijeve strane, a Smriko glavom pogađa za 1:1. Odmah u narednom napadu Sarajevo je moglo do povnog vodstva. Ahmetović glavom loptu šalje umalo pored gola, a u prilici je bio i Ćetković, koji je sa distance šutirao pored stative. Terenska inicijava našeg tima do kraja utakmice nije donijela novi gol, te je susret okončan bez pobjednika.

U narednom kolu, koje će se igrati u srijedu, 10. augusta, Fudbalski klub Sarajevo na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” dočekuje ekipu Krupe.

Stadion “Bilino Polje” – Zenica, gledalaca: 3.000, sudija: Elvis Mujić (Banovići), žuti kartoni: Haurdić, Smriko, Hasanović (NK Čelik), Almir Bekić (FK Sarajevo), strijelci: Ćetković 76’ (FK Sarajevo), Smriko 83’ (NK Čelik).

NK Čelik: Bukvić, Šivšić, Hasanović, M. Popović, Haurdić, Brković (od 89. minute Adilović), Pezer, Hećo (od 79. minute Smriko), Marković, Pliska, Hrkać (od 73. minute G. Popović).

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić (od 68. minute Hodžić), Almir Bekić, Novaković, Balić, Rustemović, Crnkić, Duljević, Amer Bekić (od 46. minute Ćetković), Ahmetović.