NK Čelik 1:0 FK Sarajevo

01.03.2014 u 19:22h

U sklopu 20. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine fudbaleri Sarajeva poraženi su od Čelika, minimalnim rezultatom 1:0.

Na početku utakmice, naši igrači kontrolisali su tempo igre, ali Zeničani su bili opasniji. U petnaestoj minuti prva šansa na utakmici. Nakon ubacivanja Burekovića, Mešanović sa sedam metara šutira pored desne stative gola Delača.

U 18. minuti, poslije neuspjele ofsajd zamke naše ekipe, Dedić izlazi sam pred Delača, koji odlično brani. U 28. minuti Todorović šutira, lopta se od jednog domaćeg igrača odbija i završava u korneru.

U završnici prvog dijela Čelik je poveo. Mišić je uputio centaršut u šesnaesterac Sarajeva, a lopta žavršava u našoj mreži. Golman Matej Delač, loše je procijenio let lopte, koju je uputio desni bek Čelika.

Sarajevo je u nastavku vršilo pritisak na gol Zeničana. U 58. minuti dobar pokušaj Todorovića iskosa s desne strane, ali zatresao se samo vanjski dio mreže. Veliku šansu imao je Bilbija poslije ubačaja Jajala u 72. minuti, ali je iz neposredne blizine pucao pored lijeve stative golmana Čelika, Adija Adilovića. Do kraja utakmice, naši igrači su imali inicijativu, ali nisu uspjeli postići pogodak.

Priliku za novu pobjedu, naši igrači imati će narednog vikenda, kada na stadion "Asim Ferhatović-Hase" dolazi ekipa Olimpica.

FK Sarajevo: Delač, Barić, Tatomirović, Dupovac, Puzigaća, Cimirot, Jajalo, Todorović (70.' Vusljanin), Stojčev (65.' Velkoski), Purić (80.' Travančić), Bilbija.