NK GOŠK 0:2 FK Sarajevo

07.04.2013 u 20:16h

U okviru utakmice XX kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, Sarajevo je danas na gostujućem terenu savladalo NK GOŠK Gabela rezultatom 0:2. Strijelci su bili Emir Hadžić i Muhamed Džakmić.

Bordo tim je zaprijetio već u 3. minuti. Tadejević je dobro centrirao iz slobodnog udarca, ali Hadžić ne stiže na vrijeme. U 8. minuti susreta, trener domaćih bio je primoran da izvrši izmjenu. Umjesto povrijeđenog Bekića, u igru je ušao Ivčić.

Igra se na početku utakmice odvijala uglavnom na sredini terena, igralo se otvoreno na obje strane. Sarajevo nije čekalo dugo da rezultat preokrene u svoju korist. Vodstvo timu sa Koševa donio je Emir Hadžić u 19. minuti, nakon dobrog šuta Tatomirovića i asistencije Solde. Bio je ovo 20. pogodak našeg iskusnog napadača u dosadašnjih 29 odigranih utakmica.

Samo tri minute kasnije, GOŠK je mogao do izjednačenja. Nakon greške odbrane domaćih, šutirao je Jusufbašić, koji pogađa stativu. Sarajevo je u 32. minuti pokušalo povećati vodstvo preko Haurdića, ali je lopta pogodila jednog igrača GOŠK-a, a zatim stativu.

Hadžić je pokušao još jednom do kraja poluvremena,, ali njegov udarac iskosa sa desne strane završio je sa vanjske strane mreže.

U drugom dijelu susreta, Melunović u 54. minuti pogađa prečku sa 17 metara. Četiri minute kasnije, GOŠK je imao dobru priliku, ali udarac Ivčića odlazi pored stative.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, ali je Sarajevo u sudijskoj nadoknadi uspjelo postići još jedan pogodak, za konačnih 2:0. Strijelac je bio Muhamed Džakmić.

"Svakako da sam zadovoljan rezultatom, ali ne i igrom. Trebali smo mnogo ranije riješiti meč i da se ne dovedemo u situaciju da strepimo do 90 minute, ali na kraju su bitna tri boda, iako igrom nisam nikako zadovoljan. Raspored je takav pa nas već u srijedu čeka nova utakmica u Mostaru. Pokušat ćemo se odmoriti i što bolje pripremiti za taj susret.", kazao je šef stručnog štaba Husref Musemić, na kraju utakmice.

NK GOŠK - FK Sarajevo 0:2

Strijelci: 0:1 Hadžić (19'), 0:2 Džakmić (90'). Stadion: "Podvala". Sudija: Tomislav Čuić. Žuti kartoni: Ivčić, Jusufbašić, Maksumić (GOŠK); Haurdić, Hadžić (Sarajevo).

FK Sarajevo: Bandović, Torlak, Haurdić (od 90. minute Čomor), Melunović, Hadžić, Todorović (od 88. minute Suljić), Tatomirović, Šunjevarić (od 80. minute Handžić), Džakmić, Tadejević, Dupovac.