Sarajevo se plasiralo u 1/8 finala kupa Bosne i Hercegovine.

17.09.2013 u 21:59h

Fudbaleri Sarajeva su u okviru 1/16 finala Kupa BiH u Sanskom Mostu savladali ekipu Podgrmeča sa ubjedljivih 2:7 i plasirali su se u narednu rundu takmičenja.

Sa željom da poprave lošu sliku nastalu na utakmici protiv Mladosti na Koševu, Sarajevo je krenulo ofanzivno od samog početka. Tadejević je prvi zaprijetio u 7. minuti, ali je njegov udarac otišao preko gola. Već u 14. minuti, nakon kornera Komazeca, i Trivunović je šutirao, ali je i njegov pokušaj otišao tik pored stative gola Kaltaka.

Tri minute kasnije, pokušao je i Radovac sa distance, ali dobar pokušaj mladog igrača Sarajeva zaustavio je golman domaćih. Konačno, terensku inicijativu tim sa Koševa je krunisao u 22. minuti.

Komazec je izveo slobodan udarac sa 30 metara i iznenadio golmana Kaltaka koji je bio nemoćan za vodstvo gostiju. Nije se dugo čekalo na drugi gol, jer je u 26. minuti, nakon sjajnog prodora i pasa Todorovića, Osmanagić mirno poslao loptu u mrežu, za već tada nedostižnih 0:2, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Već na otvaranju drugog poluvremena, u 46. minuti, Todorović je prošao po desnoj strani i prizemnim udarcem povisio na 0:3. Ipak, Podgrmeč je do gola stigao u 54. minuti, kada je Šadić lijepo pogodio iz slobodnog udarca smanjivši na 1:3.

Taj gol kao da je razljutio igrače bordo tima, koji u rasponu od 67. do 69. minute postižu dva gola. Prvo je, nakon centaršuta Tadejevića, svojim drugim golom Komazec povisio na 1:4, a potom je i danas dobri Tadejević odličnim udarcem sa 16 metara postigao i peti gol za Sarajevo.

Podgrmeč je, nakon novog slobodnog udarca, u 76. minuti preko Jurića smanjio na 2:5. Do kraja meča je Nikola Komazec, u 86. minuti, nakon centaršuta Puzigaće, udarcem glavom postigao svoj hat-trick za 2:6. U finišu je Puzigaća fenomenalnim golom iz slobodnjaka postavio konačnih 2:7, pa se Sarajevo ubjedljivom i rutinskom pobjedom plasiralo u 1/8 finala najmasovnijeg fudbalskog takmičenja u BiH.

Za kraj, vrijedno je spomenuti srdačno gostoprimstvo od strane domaćina, ali i naših navijača iz Sanskog Mosta, koji su protekla dva dana činili sve kako bi se naši igrači osjećali kao kod kuće.

FK Podgrmeč 2:7 FK Sarajevo

Stadion: Podgrmeč. Gledalaca 500. Sudija: Dragan Skakić (Gradiška). Strijelci: 0:1 Komazec 22', 0:2 Osmanagić 26', 0:3 Todorović 46', 1:3 Šadić 54', 1:4 Komazec 67', 1:5 Tadejević 69', 2:5 Jurić 76', 2:6 Komazec 86', 2:7 Puzigaća 90'.

FK Sarajevo: Bandović, Cimirot, Puzigaća, Trivunović (od 69. Kovačević), Dupovac, Radovac (od 71. Muharemović), Bišanović, Tadejević (od 75. Karić), Todorović, Osmanagić, Komazec.