Sarajevo poraženo od Rijeke

03.07.2015 u 22:32h

Fudbaleri Sarajeva odigrali su i drugu prijateljsku utakmicu na pripremama u Sloveniji. Izabranici Dženana Uščuplića odmjerili su snage sa Rijekom na stadionu u Kranju, a krajnji ishod utakmice bio je 3:1, u korist hrvatskog prvoligaša.

Prvu priliku na utakmici imali su igrači Rijeke, kada je Sharbini šutirao iskosa sa desne strane, a Oštraković sigurno odbranio njegov udarac. Na drugoj strani, Duljević se oslobodio svog čuvara i sa distance šutirao pored gola. Mogao je do pogotka i Benko, kada je sjajno šutirao sa vrha šesnaesterca, međutim, lopta odlazi pored lijeve stative gola Vargića.

Sarajevo je povelo u 34. minuti utakmice. Velkoski je odlično izveo korner, Puzigaća se najbolje snašao u šesnaestercu i postigao gol za vodstvo našeg tima, te su ekipe na poluvrijeme otišle pri rezultatu 1:0 za Sarajevo.

U desetoj minuti nastavka, Riječani su postigli gol za poravnanje rezultata. Sharbini je ušao u šesnaesterac i prizemnim udarcem matirao Oštrakovića. Pet minuta poslije, Rijeka je preokrenula rezultat, a pogodio je Tomečak.

U nastavku susreta, Oštraković je dobro parirao udarac Balaja, a potom je Plakalo zaustavio pokušaj Leovca. U 79. minuti utakmice Rijeka je postigla treći gol, a strijelac je bio Zoran Kvržić.

Deset minuta prije kraja, Sarajevo je povuklo kontru, Bekić uposlio Okića, a dobar udarac našeg napadača završava na stativi. Do kraja utakmice nije bilo rezultatskih promjena. Fudbaleri Sarajeva posljednju prijateljsku utakmicu u Sloveniji odigrat će 7.7. protiv ukrajinskog Vorskla.

FK Sarajevo 1:3 NK Rijeka

- Oštraković, Hebibović, Puzigaća, Stepanov, Barbarić, Radovac, Stojčev, Cimirot, Velkoski, Duljević i Benko.

Još su igrali: Plakalo, Barić, Protić, Rustemović, Alispahić, Almir Bekić, Amer Bekić, Okić, Kovačević, Berberović.