Sarajevo poraženo na gostovanju u Širokom Brijegu

06.12.2015 u 15:07h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su od Širokog Brijega u sklopu 18. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica, koja je odigrana na stadionu “Pecara” u Širokom Brijeg završena je minimalnom pobjedom domaćih, rezultatom 1:0.

Prvo poluvrijeme utakmice donijelo je mnogo prilika, naročito pred golom domaćina. U prvoj minuti utakmice Rustemović je ubacio iz kornera, a Kovačević glavom šutirao preko gola. Ubrzo nakon toga, Rustemović je isprobao udarac, ali nije bio dovoljno precizan. Pokušao je i Benko u 6. minuti, no bez promjene rezultata. Najbolju priliku za domaćine imao je Krstanović u 11. minuti, kada je sa pet metara šutirao pored gola Plakala. U narednim minutama dvije prilike je imao Benko, međutim njegovi udarci sa distance nisu bili precizni, a pokušao je i Amer Bekić, kada je u 28. minuti šutirao preko gola.

Na drugoj strani, Plakalo je sigurno intervenisao nakon udarca Brekala glavom, a u 40. minuti Sarajevo je moglo do gola. Prvo je Duljević dobro šutirao iskosa sa lijeve strane, a lopta uz pomoć odbranbenih igrača domaćeg kluba završava u korneru, da bi u nastavku akcije snažan udarac Rustemovića bio izblokiran.

Po jedna dobra prilika na obje strane odmah na početku drugog poluvremena. Krstanović je izašao sam pred Plakala, koji je odlično odbranio njegov udarac, a na drugoj strani, Okić je proigrao Benka, koji dobro šutira, međutim lopta odlazi nekoliko centimetara pored lijeve stative gola domaćih. U 55. minuti zbog izuzetno oštrog starta nad Rustemovićem, Pehar je dobio žuti karton, a u nastalom naguravanju po žuti karton su dobili Sesar i Barbarić. U 61. minuti Sarajevo je bilo bilizu gola. Duljević je prošao po lijevoj strani, ubacio u šesnaesterac, a Benko ne stiže da zahvati loptu i pospremi iza leđa golmana Širokog Brijega. U nastavku napada, lopta dolazi do Amera Bekića koji odlično šutira, ali Soldo brani njegov udarac.

U 69. minuti domaći su došli do vodstva. Kožulj je šutirao sa distance i pogodio gornji lijevi ugao gola Plakala. Svega dvije minute poslije Sarajevo je moglo do poravnanja. Duljević je ubacio sa lijeve strane, a Benko neometano u šesnaestercu glavom šutira pored gola. Uprkos terenskoj inicijativi, do kraja utakmice nije bilo većih prilika, te je utakmica završena minimalnom pobjedom Širokog Brijega.

Današnjom utakmicom fudbaleri Sarajeva su zaključili prvi dio sezone, a proljetni dio bit će otvoren gostovanjem u Mostaru, te utakmicom protiv Zrinjskog, koja je na rasporedu krajem februara 2016. godine.

NK Široki Brijeg 1:0 FK Sarajevo

Strijelac: Kožulj 69’,

Stadion “Pecara”, gledalaca: 3.000, sudija: Dragan Skakić, žuti kartoni: Pehar, Sesar, Brekalo (NK Široki Brijeg), Barbarić, Kallasi, Duljević, Berberović (FK Sarajevo), crveni karton: Duljević (FK Sarajevo).

NK Široki Brijeg: Soldo, Čorluka, Barišić, Brekalo, Bralić, Sesar, Kožulj (od 83. Landeka), Pehar, Crnov (od 57. Wagner), Baraban (od 75. Buhač), Krstanović.

FK Sarajevo: Plakalo, Kadušić, Kallasi (od 46. Radovac), Kovačević, Barbarić, Berberović, Rustemović, Duljević, Okić (od 64. Osmanović), Amer Bekić, Benko (d 82. Velkoski).