NK Široki Brijeg 2:1 FK Sarajevo

22.04.2013 u 00:20h

U utakmici 23. kola BH Telecom Premijer lige fudbaleri Sarajeva nisu uspjeli da zabilježe pobjedu i tako je nastavljen niz slabih rezultata naše ekipe. Utakmica na stadionu "Pecara" završena je u korist domaćina rezultatom 2:1. Gol za Sarajevo postigao je Asmir Suljić u 29. minuti.

Široki Brijeg je prvi zaprijetio na utakmici. Roskam je u 6. minuti pronašao Wagnera, čiji udarac sjajno brani Bandović. Širokobriježani su imali veliku priliku u 14. minuti kada je Ješe ostao sam na desetak metara, ali je šutirao pored gola. Pokušao je i Marić u 16. minuti. Ipak, lopta odlazi preko gola. Sarajevo je imalo više loptu u nogama, no nije bilo većih prilika. U 23. minuti, nakon jedne dubinske lopte, Roskam je ostao sam ispred Bandovića, ali je Tadejević u posljednji trenutak uspio spasiti gol.

U 29. minuti, iz prve prave prilike, Sarajevo postiže gol. Melunović odličnim pasom pronalazi Suljića, koji izlazi sam na gol Širokog Brijega i pogađa za vodstvo Sarajeva. Pet minuta prije kraja prvog poluvremena, nakon neopreznosti odbrane Sarajeva, Wagner je ostao sam i  pokušao, ali je lopta otišla pored gola. Ekipe su na poluvrijeme otišle sa minimalnom prednošću Sarajeva.

Već na samom početku drugog poluvremena, domaćin je uspio da izjednači preko Kordića. Samo tri minute kasnije, Roskam je opasno šutirao sa 16 metara. Loše izbacivanje lopte našeg golmana Bandovića u 56. minuti Kordić prima, čini se rukom, a zatim postiže pogodak za 2:1 .

Napadi Sarajeva u drugom dijelu susreta nisu imali željeni učinak. Najbolju šansu u nastavku imao je Hadžić, kada je u 80. minuti primio loptu na pet-šest metara, okrenuo se i šutirao, ali Bilobrk je bio dobro postavljen. Četiri minute poslije, Suljić je povukao kontru, Todorović je sam izašao na Bilobrka i šutirao pored gola. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.

Pogledajte video sa press konferencije nakon završetka utakmice:

Strijelci: 0:1 Suljić (29'), 1:1 Kordić (46'), 2:1 Kordić (56').
Stadion: Pecara.
Gledalaca: 2.500.
Sudija: Radoslav Vukasović
Žuti kartoni: Ivanković, Wagner, Kordić, Ješe, Bertoša, Ćorić (Široki Brijeg), Suljić, Todorović (Sarajevo).

FK SARAJEVO: Bandović, Torlak, Melunović (od 72. minute Čomor), Hadžić, Todorović, Tatomirović, Džakmić, Tadejević (od 46. minute Zlatković), Dupovac, Radovac (od 46. minute Osmanagić), Suljić.
Trener: Husref Musemić.