Rutinska pobjeda protiv NK Široki Brijeg

11.03.2019 u 09:11h

U okviru 22. kola BH Telecom Premijer lige BiH ekipa Sarajeva ubjedljivo je slavila protiv Širokog Brijega na Pecari. Golovima Tatara, Hebibovića i Ahmetovića Bordo tim ostvario je sigurnu pobjedu i tako stigao do nova tri boda.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Hebibović, Bekić, Mujakić, Lazić, Stanojević, Crepulja, Halilović (82' Šišić), Velkoski, Tatar (71' Rahmanović), Ahmetović (86' Handžić).

Prvih 20-tak minuta susreta proteklo je u opreznoj igri oba tima. Prva prijeteća akcija po golu Kovačevića bila je u 30. minuti kada Jurić je šutirao, a Kovačević sigurno odbranio. Do kraja prvog poluvremena bilo je par prilika na obje strane. U 37. minuti Velkoski je šutirao sa 35 metara, ali rezultat je ostao nepromijenjen.

Već u 52. minuti drugog poluvremena Sarajevo je povelo. Bekić je centrirao, a Tatar siguran u realizaciji, pogodio za vodstvo.

Do narednog gola stiglo je samo sedam minuta poslije. Ahmetović je poslao loptu Hebiboviću koji je lagano pogodio za 0:2. Posljednji pogodak na susretu postigao je Ahmetović u 70. minuti.

Prvotimce Fudbalskog kluba Sarajevo nova utakmica očekuje već u srijedu 13. marta u okviru četvrfinala Kupa BiH. Nakon pobjede u prvoj utakmici (1:0), revanš je na rasporedu na Stadionu pod Bijelim brijegom u 16 sati.