Remi protiv Širokog Brijega

28.08.2019 u 22:00h

FK Sarajevo je u sklopu 4. kola BH Telecom Premijer lige BiH na stadionu Pecara remizirao protiv Širokog Brijega. Susret je završen rezultatom 0:0.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Šerbečić, Kurdić, Letić, Šabanović, Đokanović, Mustafić, Hebibović, Velkoski, Milanović i Handžić.

Prvo poluvrijeme utakmice prošlo je bez većih prilika. U 17. minuti Hebibović šalje loptu Đokanović koji upošljava Handžića, međutim udarac zaustavlja golman Zlomislić. Nekoliko minuta kasnije, Handžić se nalazi još jednom u prilici međutim nije bilo promjene rezultata.

Široki Brijeg je prvu pravu priliku imao u 40. minuti susreta kada Franjića šutira a lopta odlazi pored gola

U drugom poluvremenu Široki je u više navrata prijetio preko Hrkaća i Enina, ali je golman Kovačević bio siguran. U 62. minuti susreta šef stručnog štaba Husref Musemić napravio je prvu izmjenu kada je umjesto Mustafića u igru ušao Ahmetović.

Najbolja šansa za Široki Brijeg bila je u 68. minuti kada Hrkać pogađa stativu. U 73. minuti umjesto Đokanovića u igru je ušao Hodžić, a četiri minute kasnije, Milanovića je zamijenio Cruz.

Sarajevo je do kraja susreta nastavilo prijetiti preko Handžića ali nije bilo promjene rezultata.