NK Široki Brijeg 2:0 FK Sarajevo

24.11.2013 u 20:36h

Na današnjoj utakmici, odigranoj u Širokom Brijegu, domaćini su upisali deveti trijumf sezone i svoj treći uzastupni, protiv večeras bezidejnog tima Sarajeva.

Fudbaleri Sarajeva su, u posljednjoj utakmici XVIII kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine zabilježili poraz, ukupno treći u dosadašnjem toku prvenstva. Domaćin, Široki Brijeg, slavio je golovima Marića, rezultatom 2:0.

Utakmicu bolje otvaraju naši igrači. Tatomirović je skočio, glavom loptu prebacio do Puzigaće, koji šutira direktno u golmana Širokog Brijega. Prvi šut ka golu Sarajeva domaćin ostvaruje tek u 18. minuti, kada Plazonić šutira daleko pored lijeve stative Bandovića.

Tri minute kasnije, Široki dolazi u vodstvo. Zakarić je ubacio sa lijeve strane, a u petercu lošu reakciju Dupovca koristi Mirko Marić, koji pogađa za vodstvo domaćina.

U nastavku prvog poluvremena, Jevtić je pokušao udarcem sa distance, no nedostajalo mu je preciznosti.

Početak drugog poluvremena donosi izmjenu u ekipi Sarajeva. Samir Radovac je zbog povrede bio prinuđen napustiti utakmicu, a umjesto njega svoju priliku dobija Amer Osmanagić.

Nedugo nakon toga, Širokobriježani povećavaju vodstvo. Ćorić je prošao Dupovca po desnoj strani, ubacio na peterac, gdje se našao Marić, koji postiže svoj drugi gol na utakmici.

U nastavku drugog poluvremena, Marić je ponovo šutirao u 73. minuti. Njegov udarac sa vrha šesnaesterca odlazi iznad prečke gola Sarajeva, na sreću fudbalera Sarajeva.

U sudijskoj nadoknadi vremena tresla se mreža Širokog Brijega, ali je Trivunovićev gol poništen zbog ofsajda, nakon centaršutra Osmanagića.

Utakmica je završena rezultatom 2:0 u korist domaćina, koji su po drugi put u ovoj sezoni savladali Sarajevo.

Pomoćni trener Sarajeva, Abdulah Oruč, nakon utakmice izjavio je sljedeće:

"'Igra je bila dobra i Široki nas je dobio zbog naših katastrofalnih grešaka. Mislim da smo bili ravnopravni sve do trenutka kada su u igru ušla dva nova igrača, koja ne izvršavaju ono što se odnjih tražilo. Ove godine je sve neizvjesno, pa jedan rezultat ne znači ništa. 6-7 ekipa će se boriti za Evropu. Ne mogu reći da je očekivano, ali desile su neke individualne greške, koje su rješile utakmicu"

Svoju posljednju utakmicu u 2013-toj godini, Fudbaleri Sarajeva će igrati u subotu, na stadionu "Asim Ferhatović-Hase", sa početkom u 17h, protiv trebinjskog Leotara.

NK Široki Brijeg 2:0 FK SARAJEVO

Strijelci: Marić 20' i 64'; Stadion: Pecara; Gledalaca: 1.000; Sudija: Dragan Bijelica; Žuti kartoni: Zakarić, Kožul, Marić, Džidić, Ćorić (Široki Brijeg) Puzigaća, Cimirot, Karić, Vusljanin, Trivunović, Todorović (Sarajevo)

NK Široki Brijeg: Soldo, Džidić Ivica, Barišić, Ćorić (od 79. Ljubić), Zakarić, Landeka, Wagner (od 90. (Kožul), Marić (od 83. Kordić), Špikić, Blaić, Plazonić.

FK Sarajevo: Bandović, Jevtić (od 59. Travančić), Todorović, Tatomirović, Trivunović, Vusljanin, Karić ( od 82. Handžić), Cimirot, Dupovac, Puzigaća, Radovac (od 62. Osmanagić).