Sarajevo savladalo Vitez, Bordo klub osvojio tri boda na gostujućem terenu

11.09.2016 u 18:51h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su pobjedu na današnjoj utakmici 8. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Naši igrači savladali su Vitez na gostujućem terenu, rezultatom 1:0.

Prvu priliku na današnjoj utakmici imali su igrači domaćeg tima. Kokot je došao do lopte, nakon nesigurne reakcije Balića, no Pavlović je bio na mjestu. Na drugoj strani, Hebibović ulazi u šesnaesterac i vraća dobru povratnu loptu, ali naši ofanzivni fudbaleri nisu uspjeli da natrče na nju i upute udarac ka golu Viteza. Igrala se 15. minuta utakmice, kada je Duljević šutirao preko gola sa distance, a prvu priliku za Vitez imao je Kokot. Njegov udarac glavom odlazi preko gola Pavlovića. Svoj udarac je isprobao i Hebibović, ali bez promjene.

14233151_10209683361098817_3270784808353500659_n

Novu priliku za domaće imao je Kokot, koji u 26. minuti pogađa okvir gola. Sarajevo je uzvratilo na drugoj strani, preko Rustemovića, čiji udarac završava umalo pored lijeve stative gola Viteza. Do kraja prvog poluvremena, Bordo klub je pokušao još preko Duljevića, no udarac našeg kapitena je izblokiran. Na početku drugog poluvremena, Sarajevo je imalo odličnu priliku. Rustemović je ubacio iskosa sa desne strane, a njegov ubačaj, uz pomoć Balića, završava na prečki.

14329999_10209683361658831_7554826431643961087_n

Odmah u narednom napadu, Sarajevo je propustilo sjajnu priliku, kada je Duljevićev udarac zaustavio golman Viteza, a na odbijenu loptu natrčava Ahmetović, međutim, opet se ističe Nwolokor na golu Viteza. Sarajevo je došlo do vodstva u 90. minuti utakmice. Lopta je bila kod Ahmetovića, koji se najbolji snalazi u šesnaestercu, te je šalje iza leđa golmana Viteza za veliku radost i slavlje otprilike 500 navijača FK Sarajevo.

Do kraja utakmice nije bilo rezultatske promjene, te su fudbaleri Sarajeva ostvarili značajnu pobjedu na gostovanju u Vitezu. U narednom kolu, Bordo klub dočekuje Olimpic na stadionu Koševo.

14199272_10209683358498752_2214298661531705418_n

NK Vitez 0:1 FK Sarajevo

Gradski stadion u Vitezu, gledalaca: 1.800, sudija: Zoran Grbić (Prijedor), žuti kartoni: Muminović, Varupa (NK Vitez), Hodžić (FK Sarajevo), strijelci: 90’ Ahmetović (FK Sarajevo).

NK Vitez: Nwolokor, Stanić, Rašić, Jevtić, Sadiković, Mumimović, Barišić, Đerić (od 73. minute Varupa), Dedić (od 88. minute Livaja), Livančić, Kokot (od 81. minute Mamić).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Almir Bekić (od 64. minute Radovac), Novaković, Balić, Rustemović, Ivetić, Husejinović (od 54. minute Ćetković), Duljević (od 71. minute Anđušić), Hebibović, Ahmetović.