NK Vitez 0:2 FK SARAJEVO

26.10.2013 u 20:33h

Fudbaleri Sarajeva su danas, svojom sigurnom pobjedom protiv Viteza, najavili predstojeći gradski derbi protiv Željezničara, koji je na rasporedu u srijedu. Krajnji rezultat utakmice na stadionu "Pirota" u Travniku bio je 2:0.

Sarajevo odlično ulazi u susret i već u trećoj minuti ima svoju prvu veliku priliku. Komazec glavom spušta za Mahira Karića, koji pogađa prečku protivničkog gola. Zatim, u 10. minuti, Komazec ima dobar pokušaj, ali Perković sigurno brani.

Potom se igra umirila. Sarajevo je bilo nešto opasnije. Izdvojili smo udarac Todorovića u 35. minuti, koji odlazi pored gola Viteza.

U 43. minuti Sarajevo dolazi do prednosti. Todorović prolazi po lijevoj strani, pokušava ubaciti loptu u šesnaesterac, međutim, njegov pas Brekalo zaustavlja rukom i dosuđen je penal. Tadejević preuzima odgovornost i sigurno postiže gol za vodstvo Sarajeva.

Do kraja poluvremena Komazec je još jednom odlično šutirao, ali Perković ponovo brani njegov šut, pa se na odmor ide sa minimalnom prednošću Sarajeva od 1:0.

U nastavku Bišanović prvi prijeti golu Viteza, ali je bio neprecizan. Prvu dobru priliku domaći sastav ima u 56. minuti, kada je Dejan Bandović sjajno odbranio šut Jurčevića.

Sve dileme oko pobjednika Sarajevo rješava u 75. minuti. Tadejević je ubacio iz kornera, a Ivan Taromirović je pogodio za prednost naše ekipe od 2:0.

Novu priliku za gol bordo klub stvara u 85. minuti. Komazec je uposlio Karića, čiji udarac brani golman domaćeg tima.

Do kraja se rezultat nije mijenjao, te je ostalo 2:0 za Sarajevo.

S pravom se može reći, da je Sarajevo, na današnjoj utakmici protiv Viteza, tokom svih 90. minuta bilo bolji protvnik. O tome svjedoči i podatak, da je Sarajevo uputilo 14 udaraca ka protivničkom golu, dok su igrači Viteza tri puta bezuspješno prijetili Bandoviću. Vrijedno je spomenuti i izuzetno grubu igru domaćina, koja je rezultirala da igrači Viteza dobiju čak sedam žutih kartona.

Husref Musemić, šef stručnog štaba Sarajeva, na kraju utakmice je izjavio sljedeće:

"Zadovoljan sam konačnim ishodom utakmice. Na vrijeme smo postigli golove i mislim da smo mogli ostvariti i bolji rezultat, da smo bili skoncentrisaniji u završnici. Ovim rezultatom dobro smo najavili predstojeći gradski derbi."