NK Vitez 1:1 FK Sarajevo

22.10.2013 u 20:24h

U prvom susretu osmine finala Kupa Bosne i Hercegovine, Sarajevo je gostovalo Vitezu u Travniku. Utakmica je završena rezultatom 1:1, a pobjedu i ovjeru prolaska u narednu rundu takmičenja očekujemo u uzvratnoj utakmici na Koševu.

Na samom početku, Sarajevo bolje otvara utakmicu i nudi kvalitetniju igru u cijelom prvom poluvremenu. Ipak Vitez prvi dolazi do pogotka.

Naime, nakon 19 minuta igre, golman Sarajeva, Abdihodžić, u kaznenom prostoru ruši Dilavera, a sudija pokazuje na penal. Na ponovljenim snimcima se potvrđuje prvi utisak, da penala nije bilo. Ipak, precizan izvođač je Pranjković, koji pogađa za vodstvo Viteza i rezultat 1:0.

Izabranici Hurefa Musemića nakon primljenog gola nastavljaju sa boljom igrom. Huseinbašić je imao dobru priliku u 26. minuti, ali je golman domaćih, Živković, odlično odbranio.

Do kraja prvog poluvremena bilo je još nekoliko dobrih pokušaja za Sarajevo, ali ne i promjene rezultata, te se vodstvom Viteza odlazi na odmor.

Na samom početku drugog poluvremena naš šef stručnog štaba, Husref Musemić, izvršava tri izmjene, a do zasluženog izjednačenja bordo tim stiže u 60. minuti susreta.

Karić je uposlio Todorovića, koji glavom pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1. Karić je u 66. minuti imao dobar pokušaj prema Živkoviću, ali je golman Viteza odlično odbranio, da bi na drugoj strani dvije minute kasnije Abdihodžić odbranio udarac Šantića.

Huseinbašić je pogodio prečku u 81. minuti, ali bolja igra na kraju nije krunisana pobjedom, pa je ostalo 1:1 do kraja susreta. Revanš susret se igra na Koševu za 14 dana.

Strijelci: 1:0 Pranjković 19. (pen), 1:1 Todorović 60. Žuti kartoni: Jurić, Šantić, Badrov (Vitez); Abdihodžić, Huseinbašić, Todorović (Sarajevo).

FK Sarajevo:  Abdihodžić, Tatomirović, Puzigaća (od 46. Todorović), Kovačević, Dupovac, Cimirot, Osmanagić (od 46. Bišanović), Radovac (od 55. Karić), Tadejević, Huseinbašić, Komazec.