NK Zvijezda 0:0 FK Sarajevo

05.10.2013 u 18:12h

U  sklopu 11. kola Premijer lige BiH, Zvijezda i Sarajevo su na Banja Ilidži u Gradačcu odigrali utakmicu bez golova.

Sarajevo je odlično ušlo u meč i već u 5. minuti opasno zaprijetilo, kada je Todorović neometano šutirao sa desetak metara ravno u golmana Stijakovića. Samo dvije minute kasnije, bordo tim je praktično imao tri velike šanse. Prvo je Travančić odlično šutirao sa 20 metara, ali je Stijaković još bolje odbranio. Golman domaćih odbranio je i odbijenu loptu na koju je natrčao Todorović. U nastavku akcije, Komazec je glavom pogodio prečku i ostalo je 0:0.

U 18. minuti, Todorović je odlično probio po desnoj strani, lopta je došla do Travančića, koji ovoga puta slabo šutira u golmana domaćih iz izgledne pozicije. Zvijezda nije imala ozbiljnijih napada u prvom poluvremenu, a nova opasnost pred njihovim golom viđena je u 33. minuti. Komazec je iz idealne pozicije sa vrha kaznenog prostora izveo slobodan udarac, ali njegov prizeman šut je još jednom zaustavio Stijaković, pa se na odmor otišlo bez golova.

U nastavku se na prvo uzbuđenje čekalo sve do 55. minute. Bišanović je vrlo dobro izveo slobodan udarac, ali je lopta prohujala pored desne stative gola Zvijezde. Agilni Todorović je pokušao i u 64. minuti, ušao je u šesnaesterac Zvijezde, precizno šutirao, ali nedovoljno jako da matira Stijakovića koji je ponovo bio uspješniji.

Prva prilika za domaće bila je ujedno i njihova najbolja na utakmici. Kuduzović je u 72. minuti nakon kornera šutirao glavom, ali je Bandović izvanredno odbranio. Drugo poluvrijeme je bilo znatno slabije nego prvo, pa do kraja bilježimo još samo dalekometni pokušaj Komazeca iz 85. minute koji je odbranio Stijaković. Susret je završen rezultatom 0:0.

Šef stručnog štaba Sarajeva, Husref Musemić, nakon utakmice je izjavio sljedeće:

"Izgubili smo dva boda, u prvom dijelu smo imali nekoliko velikih prilika, ali opet nas je skupo koštala slaba realizacija. Nije da moji igrači nisu željeli pobjedu, da se nisu borili, ali zamjeram im tu lošu realizaciju. Na kraju nas je Bandović spašavao, mogli smo ostati i bez boda."

Stadion: Banja Ilidža. Gledalaca: 2500. Sudija: Rusmir Bureković (Zenica). Žuti kartoni: Kuduzović, Trejić (Zvijezda), Cimirot (Sarajevo).

FK Sarajevo: Bandović, Bišanović (od 90. Kovačević), Travančić (od 80. Vusljanin), Komazec, Todorović, Tatomirović, Trivunović, Cimirot, Tadejević, Dupovac, Radovac (od 73. Osmanagić).