Visoka pobjeda protiv OFK Sloga

03.04.2019 u 18:35h

FK Sarajevo danas je u prvom polufinalnom meču u okviru Kupa BiH ostvarilo pobjedu protiv ekipe OFK Sloga iz Gornjeg Crnjelova rezultatom 1-4. Strijelci pogodaka bili su Rahmanović, Handžić, Velkoski i Šišić.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Đokanović, Pidro, Dupovac, Kurdić, Mustafić, Rahmanović (50' Salčin), Šišić, Kapić, Velkoski (50' Resić), Handžić (66' Hasanović).

Sarajevo je do vodstva došlo već u 12. minuti kada je Kapić izveo korener, a Rahmanović glavom pogađa za 0-1. U 27. minuti odličnu šansu imao je Handžić nakon greške domaće odbrane, ali ne uspijeva postići pogodak. Već u sljedećem napadu nakon ubačaja Pidre, Handžić sjajno pogađa za 0-2.

/

Napadi FK Sarajevo isplatili su se i u 36. minuti kada Benović ruši Đokanovića, a glavni sudac Sivac pokazuje na jedanaesterac. Iz drugog pokušaja Velkoski pogađa za 0-3. Na kraju prvog poluvremena Velkoski odlično šutira iz slobodno udarca, ali golman domaćih Bodiroga sjajno brani.

Na početku drugog poluvremena FK Sarajevo poveća prednost na 0-4. Strijelac pogotka je Aladin Šišić nakon asistencije Kapića. Sloga je smanjila rezultat u 69. minuti pogotkom Hadžikadunića.

Do kraja utakmice rezultat se nije mijenjao. FK Sarajevo je kontrolisalo igru, a vrijedi izdvojiti i stativu Mustafića u 77. minuti.

/

Na današnjoj utakmici u drugom poluvremenu na terenu je bilo prisutno čak osam akademaca FK Sarajevo, i to: Kovačević, Pidro, Mustafić, Resić, Đokanović, Salčin, Hasanović i Kurdić.

Sljedeću utakmicu u okviru 25. kola BH Telecom Premijer lige FK Sarajevo igra na stadionu "Grbavica" protiv gradskog rivala FK Željezničar. Meč je na rasporedu u subotu u 19:30h.