Sarajevo poraženo od Vardara

04.07.2014 u 21:38h

Na drugoj trening utakmici na pripremama u Sloveniji, fudbaleri Sarajeva zabilježili su poraz. Rezultatom 2:0, bolja od izabranika Dženana Uščuplića, bila je ekipa Vardara iz Skoplja.

Utakmicu je započeo sljedeći sastav: Bandović, Barić, Protić, Muharemović, Mitrevski, Radovac, Kostić, Duljević, Bilbija, Okić, Velkoski.

Prve minute utakmice donijele su igru između dva šesnaesterca, sa inicijativom Sarajeva. Nemanja Bilbija je zaprijetio po prvi put u 29. minuti. Njegov udarac odlazi preko gola.

U 30. minuti utakmice, izvršena je prva izmjena. Umjesto Muharemovića, priliku je dobio Mihojević.

U posljednjoj minuti prvog poluvremena, Sarajevo je ponovo prijetilo, Barić je ubacio, a Velkoski šutirao pored gola.

U drugom poluvremenu, stručni štab izveo je sljedeće igrače: Plakalo, Berberović, Puzigaća, Dupovac, Tatomirović, Cimirot, Stojčev, Purić, Handžić, Vusljanin, Aganspahić.

Igrači Vardara bolje otvaraju nastavak utakmice. U 48. minuti utakmice, Ivanov je šutirao pored gola bordo kluba. U 57. minuti utakmice, Stojčev je isprobao svoj udarac, ali lopta odlazi pored lijeve stative.

Nedugo poslije, Berberović je ubacio za Aganspahića, koji šutira glavom preko gola. U 70. minuti utakmice, Gavrić je dobio priliku umjesto Aganspahića.

Pet minuta poslije, Vardar je poveo preko armenskog reprezentativca, Hambardzumyana. U 77. minuti, Grozdanoski je povećao vodstvo za makedonce.

Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao, te su naši igrači poslije četiri pobjede, zabilježili prvi poraz na pripremnim utakmicama.

"Na današnjoj trening utakmici protiv dobre ekipe Vardara nedostajalo nam je svježine. Jutros smo odradili trening i naši igrači su bili umorni. Primili smo dva gola u dvije minute, poslije naših grešaka. Ipak, rezultat na trening utakmicama je u drugom planu. Naporno radimo svaki dan, kako bismo spremni dočekali predstojeće evropske i ligaške utakmice", kazao je trener prvog tima Sarajeva, Dženan Uščuplić, dodavši:

"Svi igrači su dobili priliku protiv Vardara. Neki su ispunili očekivano, dok neki nisu. U narednim utakmicama bit ćemo svježiji, te ćemo prikazati bolju igru."