Sarajevo - Levski (2012)

06.04.2013 u 08:55h

Nakon poraza od ekipe Levskog u Sofiji rezultatom od 0:1, Sarajevo je u uzvratnom susretu, koji je odigran na stadionu Koševo, uspjelo savladati bugarskog predstavnika i tako doći do trećeg pretkola kvalifikacija za ligu Europe. Rezultat na kraju utakmice glasio je 3:1 u korist bordo-bijelih.

Sarajevo je krenulo napadački, baš kako je Jović i najavio. Igrao se 12. minut kada je Belošević daleko ispucao loptu, čije kretanje je sjajno ispratio Husejinović, koji je ušao u kazneni prostor gostiju i pogodio mrežu Ilieva. Slavlje na tribinama se još nije ni stišalo, kada se mreža iza leđa golmana Levskog ponovo zatresla. Bila je to fantastična akcija, na kraju koje je Hadžić pronašao Suljića koji iz trka majstorski pogađa za povećanje vodstva.

U 26. minuti susreta, Hadžić je sjajno šutirao iz poluvoleja, ali je Iliev bio na mjestu i loptu poslao u korner. Potom je uslijedio period mirnije igre, sve do 34. minute, kada je Levski smanjio vodstvo domaćih. Jedan start Tatomirovića nad Ivanovom i sudijaBalaj je svirao penal, prestrogo, čini se. Siguran sa bijele tačke je bio De Carvalho. Do kraja prvog dijela, tim sa Koševa nije uspio da se oporavi i ozbiljnije zaprijeti gostima. Treba istaći da je Jović morao prinudno izvršiti izmjenu, umjesto Zlatkovića u igru je ušao Tadejević.

U nastavku utakmice, Sarajevo je krenulo ofanzivno, ali je odbrana Levskog bila na mjestu. Sarajevo je u 56. minuti imalo kolosalnu šansu. Husejinović je, na asistenciju Hadžića, šutirao iz neposredne blizine, ali golman gostiju fantastično brani. Nedugo zatim, izblokiran je i udarac Tadejevića. Šest minuta kasnije, najbolji igrač Sarajeva na ovoj utakmici, Husejinović, ispravio je svoju grešku. Bio u nezadrživom prodoru, nanizao par igrača Levskog i onda topovski pogodio rašlje Ilieva za "zemljotres" na Koševu. U 67.minuti, Beloševićev slobodnjak završava tik pored gola.

U 72. minuti, velika šansa za Levski. Srećom po domaće, De Carvalho promašuje nakon udarca glavom. Minut kasnije, Belošević šutira, ali neprecizno. U 84. minuti, Karamatić je pokušao, ali je lopta otišla preko gola. U narednom napadu prekratak je bio Silva. Bordo ekipa je uspjela sačuvati svoju mrežu do kraja utakmice i slavlje na Koševu je počelo.

Sarajevo - Levski 3:1

Stadion: "Asim Ferharović-Hase".
Sudija: CristianBalaj (Rumunija).