13. kolo Premijer lige BiH FK Željezničar 1 – 0 FK Sarajevo

05.11.2011 u 20:44h

Završen je još jedan vječiti derbi. Domaćin je pobijedio autogolom Dilavera Zrnanovića iz 33. minute. Nakon ubačaja Benjamina Čolića s desene strane, Zrnanović je bio najviši u skoku i prebacio loptu glavom preko Adija Adilovića za pobjedu domaćina. Bilo je to sve što vrijedi izdvojiti iz prvog dijela utakmice.

Drugo poluvrijeme počinje prijetnom po gol FK Sarajevo. U 48. minutu prvo je Gerhard s 20-tak metara odlično šutirao, ali je Adilović još bolje intervenisao. Minutu kasnije Obuća je bio je u odličnoj šansi, najboljoj za Sarajevo u toku cijele utakmice, ali se Gušina mreža nije tresla. U 62. minutu Svraka je propustio „zicer“.

U 74. minutu, nakon što je odlično izbjegao ofsajd zamku, Eldin Adilović se stuštio ka golu Sarajeva, sustigao ga je u kaznenom prostoru Čomor i srušio. Tomslav Čuić, nakon što je pokazao na bijelu tačku, Čomoru je pokazao put u svlačionicu.

Zeba nije uspio zabiti svoj prvi gol u vječitom derbiju. Njegov udarac sa bijele tačke odbranio je odlični Adi Adilović. Nakon što su ostali sa igračem manje igrači Sarajeva su teško dolazili u situaciju da ugroze gol Željezničara.

Amara Osim je nakon utakmice kazao:

„Dva jaka osjećaja imam. Prvo poluvrijeme bilo je tanko k´o lizalo, ne znam zašto, a opet s druge strane zadovoljan sam jer smo pobijedili“. Poklopile su se neke stvari, jer smo bili u seriji pobjeda. Trebalo je nastaviti taj naš odličan niz protiv najjačeg protivnika. Nismo ih dobili dvije i po godine, pritisak je bio veliki, mi sa navijačima, a oni, k´o bez navijača",

Jirži Plišek je nakon utakmice kazao :

„Čestitam Želji na pobjedi. Mi smo imali svoje šanse, nismo ih iskoristili. Željo je zabio taj gol. Imali su puno sreće kod tog gola, a dobio sam informaciju da je trebao biti sviran faul u toj akciji. Šta je, tu je, izgubili smo ovu utakmicu, spremamo se za naredne“.

Željezničar – Sarajevo 1:0

Stadion Grbavica. Gledatelj: 12.000. Sudac: Tomislav Čuić (Tomislavgrad). Strijalac: 1:0 Zrnanović (33. autogol). Žuti kartoni: Gerhardt, Jamak (Željezničar), Čomor, Sesar, Suljić (Sarajevo). Crveni karton: Čomor (74. drugi žuti).

SARAJEVO: Adi Adilović, Čomor, Zrnanović, Torlak, Belošević (od 87. H. Handžić), Šćepanović, Sesar, Suljić (od 64. Hadžić), Kojašević, Haskić i Obuća. Trener: Jirži Plišek.

ŽELJEZNIČAR: Gušo, Čolić, Vasilić, Bogičević, Kvesić, Gerhard, Jamak, Svraka, Bešlija (od 75. Smajić), Zeba (od 90. Stanić), Eldin Adilović (od 81. Selimović). Trener: Amar Osim.