1/4 finale kupa BiH : FK Sarajevo 0 - 0 FK Borac

03.11.2011 u 22:32h

Prva četvrtfinalna utakmica Kupa BiH između Sarajeva i Borca završena je bez golova. Ovim rezultatom svakako su zadovoljniji Banjalučani koji su uspjeli sačuvati mrežu.

Prvu veliku šansu imao je Haskić u 14. minuti. Nakon jednog kornera šutirao je glavom, ali je njgeov udarac na zaustavio Stupar. U nastavku akcije Obućin udarac sjajno brani Avdukić. Tri minute kasnije, Haskić je ponovo šutirao, ali je Avdukić ponovo bio na mjestu.

U 21.minuti zaprijetio je Borac. U šansi se našao Vidaković, ali je slabo šutirao. Njegov udarac zaustavio je Adilović. Sarajevo je do kraja prvog poluvremena napadalo, ali mreža gostiju je ostala netaknuta.

Prvu šansu u drugom poluvremenu vidjeli smo tek u 62. minuti. U šansi se našao Bajraktarević, ali njegov udarac odbranio je Avdukić. Nakon ulaska u igru , bivši igrač FK Sarajevo, Sead Bučan je u 74. minuti imao šansu, ali Adilović je sjajno odbranio. Do kraja su bordo tim je napadao ,ali nije uspio postići pogodak.

"Mislim da smo odigrali dobru utakmicu, zahvalili bih se Sarajevu na gostoprimstvu, imali su incijativu, željeli su pobjedu, a mi smo ostvarili svoj cilj. Želio bih reći kako mislim da je gol Bučana regularan i ne bih više ništa komentarisao", rekao je Velimir Stojnić.

„Bila je to teška utakmica. Imali smo svoje prilike, ali nismo uspjeli postići gol. Mislim da su šanse i dalje 50:50. Zadovoljan sam igrom, ali imamo nedostatke neke u napadu da realizujemo šanse, kojih puno imamo“, kazao je trener FK Sarajevo Jiri Plišek.

Sarajevo – Borac 0:0

Stadion Koševo. Gledalaca: 2.500. Sudija: Vladimir Dominković. Strijelci. Žuti kartoni: Bajraktarević (Sarajevo) Maksimović, Marković, Mikić, Raspudić (Borac)

SARAJEVO: Adilović, Čomor, Belošević, Duovac, Torlak, Bajraktarević (od 79. K. Handžić), Sesar (od 73. Šćepanović), Suljić (od 76. H. Handžić), Kojašević, Obuća, Haskić.

BORAC: Avdukić, Marković, Stupar, Kajkut, Raspudić, Maksimović, Vidaković (od 71. Bučan), Sakan, Mikić, Žarić, Krunić.