Bez pobjednika u duelu Mladosti i Sarajeva, Ahmetović strijelac za Bordo klub

13.08.2017 u 19:24h

Fudbaleri Sarajeva odigrali su danas utakmicu 4. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Utakmica protiv FK Mladost Doboj - Kakanj završena je na gostujućem terenu bez pobjednika, rezultatom 1:1, a gol za naš klub postigao je Mersudin Ahmetović.

Naši fudbaleri imali su odličnu priliku na samom otvaranju utakmice. Hadžić krade loptu, izlazi pred golmana Mladosti, koji brani njegov udarac. Nekoliko minuta poslije Velić dobro reaguje na ubacivanje Sarića, a potom je Kuzmanović šutirao preko gola. Na drugoj strani Lazić nije bio precizan.

Igrala se 25. minuta utakmice kada je Sarić proigrao Hadžića, čiji udarac zaustavlja golman domaće ekipe. Mladost je prijetila preko Lazića i Šećerovića, a u posljednjim minutama prvog dijela igrači domaćeg tima dolaze do vodstva. Arežina je ubacio, a Zahirović iskoristio grešku naše zadnje linije, te je doveo Mladost u rezultatsku prednost. Do kraja poluvremena, Sarajevo je prijetilo još preko Stanojevića, ali nije bilo promjene.

20840192_1994815720747895_837635957_n

Drugo poluvrijeme donijelo je agresivnu igru naše ekipe, a prvu priliku je imala Mladost. Arežina je šutirao, a Pavlović, koji je nosio kapitensku traku na današnjoj utakmici, dobro brani njegov pokušaj. Prilike za Sarajevo su potom imali Almir Bekić i Anđušić, a u 89. minuti Bordo klub dolazi do zasluženog iznednačenja. Stanojević je dobro ubacio iz kornera, a Ahmetović pogodio mrežu Mladosti.

Do kraja utakmice nije bilo prilika na obje strane, te je susret završen rezultatom 1:1. U narednom kolu, Sarajevo će na Koševu dočekati Željezničar.

FK Mladost 1:1 FK Sarajevo

Stadion MGM Farm Arena, gledalaca: 2.000, glavni sudija: Vladimir Bjelica, žuti kartoni: Šećerović, Zahirović, Lazić, Metalsi, Čomor (FK Mladost), Rahmanović, Stanojević (FK Sarajevo), strijelci:  Zahirović 44’ (FK Mladost), Ahmetović 89’ (FK Sarajevo).

FK Mladost: Velić, Čomor, Benović, Isaković, Metalsi, Zahirović, Šećerović, Arežina (od 85. minute Regoje), Lazić (od 79. minute Dilaver), Hiroš (od 62. minute Mujagić), Aganspahić.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić (od 65. minute Ahmetović), Bekić, Novaković, Ivetić, Stanojević, Sarić, Rahmanović, Velkoski (od 53. minute Anđušić), Kuzmanović (od 75. minute Liivak), Hadžić.

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22
7. FK Radnik 5 6 6 14:15 21
8. NK Čelik 5 6 6 14:22 21