Bordo klub pobjedom u Vitezu najavio gradski derbi

17.04.2016 u 22:52h

U posljednjoj utakmici 25. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, fudbaleri Sarajeva ostvarili su sigurnu pobjedu na gostovanju u Vitezu. Krajnji ishod današnje utakmice glasio je 3:1 u korist Sarajeva, a za četvrtu vezanu pobjedu Bordo kluba pogađali su Benko i Amer Bekić dva puta.

_MG_5659

Prvu priliku na današnjoj utakmici, ipak, imali su igrači domaćeg tima. Đurić je u 6. minuti ubacio sa desne strane, a Radeljić glavom šutira pored gola Pavlovića. Na drugoj strani Kovačević nije uspio najbolje zahvatiti dobro ubacivanje Emersona, te lopta odlazi pored gola. Dvije dobre prilike naši igrači su propustili u 24. minuti. Prvo je Radovac snažno šutirao, a Tirić odbranio, da bi na odbijenu loptu natrčao Okić, ali se prilikom njegovog udarca ponovo istakao golman Viteza. Nekoliko minuta poslije, Emerson je odlično ubacio sa desne strane, no u petercu Amer Bekić nije uspio loptu poslati iza leđa golmana Viteza.

14609075673974

Na početku drugog poluvremena, izmjena u našim redovima. Umjesto Radovca koji je ostao u svlačionici, u igru je ušao Leon Benko, a ulazak našeg napadača ispostavio se sjajnim potezom stručnog štaba već u prvom napadu. Almir Bekić je ubacio sa lijeve strane, a Benko glavom matira nemoćnog Tirića na golu Viteza za vodstvo Sarajeva. Odmah u narednom napadu, još jedan gol. Rustemović je odlično izveo slobodni udarac, a Amer Bekić postiže svoj osmi gol u sezoni, te drugi u mreži domaćeg tima.

U nastavku utakmice Sarajevo je znalački držalo loptu u svom posjedu, a prvu narednu priliku na utakmici gledaoci današnje utakmice vidjeli su u 72. minuti, kada je Livančić sa vrha šesnaesterca dobro šutirao, ali golman našeg tima, Bojan Pavlović, još bolje brani njegov udarac. Nekoliko minuta poslije, Vitez je uspio postići gol. Đurić je ubacio iz kornera, Livančić produžio, a Jevtić prizemnim udarcem postiže gol.

14609075749725

Odmah nakon što su igrači krenuli sa centra, dobru priliku imao je Leon Benko. Njegov udarac sa distance uspio je krajnjim naporima odbraniti golman Viteza. Ipak, dobra igra naših igrača se isplatila do kraja utakmice. Sjajnim udarcem na dodavanje Berberovića, Amer Bekić postiže gol za konačnih 3:1.

U narednom kolu, Sarajevo će na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” dočekati FK Željezničar. Utakmica se igra u nedjelju, 24. aprila tekuće godine, sa početkom u 17 sati.

NK Vitez 1:3 FK Sarajevo

Gradski stadion u Vitezu, gledalaca 2.500, sudija: Ognjen Valjić (Banja Luka), žuti kartoni: Radeljić, Sadiković, Barić (NK Vitez), Berberović (FK Sarajevo), strijelci: Jevtić 80’ (NK Vitez), Benko 46’, Amer Bekić 47’, 93’ (FK Sarajevo).

NK Vitez: Tirić, Barić, Sadiković, Jevtić, Radeljić, Muminović (od 58. minute Šantić), Jurić, Đurić, Novak (od 63. minute Livaja), Livančić, Mrkajić (od 72. minute Kapetan).

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Almir Bekić (od 75. minute Kallasi), Kovačević, Mihojević, Rustemović, Emerson (od 85. minute Berberović), Radovac (od 45. Minute Benko), Harba, Okić i Amer Bekić.