Bordo klub remizirao na Pecari sa Širokim Brijegom

25.09.2016 u 22:07h

Na posljednjoj utakmici 10. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, Fudbalski klub Sarajevo remizirao je sa Širokim Brijegom na stadionu “Pecara”. Utakmica je završena rezultatom 2:2, a golove za Sarajevo su postigli Novaković i Crnkić.

Domaći stižu do vodstva već u drugoj minuti. Poslije jednog prekida sa desne strane, lopta dolazi do Pandže, koji šutira i postiže gol. Odmah u narednom napadu Mihojević je isprobao svoj udarac, ali nije bilo promjene. Odlično prvo poluvrijeme naših igrača nagovijestio je Hebibović, koji na dobru asistenciju Ćetkovića sa sedam metara šutira izdravno u dobro postavljenog Soldu na golu Širokobriježana. Bordo klub do zasluženog poravnanja dolazi u 20. minuti. Sarić je sjajno ubacio, a Novaković iz drugog pokušaja zabija za 1:1. Nažalost, četiri minute poslije, Sarajevo ostaje sa igračem manje. Balić nepropisno na nekih osamnaest metara od gola ruši Krstanovića i sudija Ognjen Valjić mu pokazuje direktni crveni karton. Iz slobodnog udarca koji je uslijedio, Crnov šutira preko gola. Novaković je ponovo bio u prilici u 26. minuti, kada glavom pokušava da prebaci golmana Soldu, no lopta završava na vanjskom dijelu mreže. Novu priliku za Široki Brijeg imao je Baraban, koji šutira iskosa sa desne strane, ali Pavlović brani. Sarajevo dolazi do potpunog preokreta u 38. minuti. Katastrofalnu reakciju posljednje linije domaćih koristi Crnkić, koji krade loptu, izlazi sam pred golmana i lijepim udarcem donosi veliku radost za otprilike 120 pristiglih navijača Fudbalskog kluba Sarajevo na stadionu “Pecara”.

Na početku drugog poluvremena, Široki Brijeg je imao priliku. Lončar je šutirao sa distance, a Pavlović sigurno odbranio njegov udarac. U 57. minuti domaći igrači su došli do poravnanja. Wagner je spustio za Menala, koji šutira i loptu šalje iza leđa Pavlovića na golu Sarajeva. Široki je nastavio sa napadima u nastavku, obzirom na prednost od jednog igrača više na terenu. Wagner je imao priliku deset minuta nakon izjednačujućeg gola. Njegov udarac odlazi pored gola. Defanzivac domaćih, Boris Pandža, čini se, trebao je dobiti drugi žuti karton u 78. minuti kada je nepropisno zaustavio Crnkića na ivici šesnaesterca, no glavni sudija utakmice, nije pokazao karton. Iz slobodnog udarca, Sarić je dobro gađao drugu stativu, ali zadnja linija Širokobriježana izbacuje loptu. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, te su fudbaleri Sarajeva osvojili važan bod i srušili višegodišnju tradiciju poraza na stadionu “Pecara”.

U narednom kolu, Fudbalski klub Sarajevo dočekat će Slobodu iz Tuzle. Utakmica će se igrati u subotu, 1. oktobra, sa početkom u 15 sati na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase”.

NK Široki Brijeg 2:2 FK Sarajevo

Stadion "Pecara", gledalaca: 3.000, sudija: Ognjen Valjić (Banja Luka), žuti kartoni: Plazonić, Pandža, Čorluka, Ivanković, Bralić (NK Široki Brijeg), Crnkić, Sarić, Anđušić (FK Sarajevo), crveni karton: Balić (FK Sarajevo), strijelci: 2’ Pandža, 57’ Menalo (Široki Brijeg), 20’ Novaković, 38’ Crnkić (FK Sarajevo).

NK Široki Brijeg: Soldo, Pandža, Plazonić (od 46. minute Ivanković), Krstanović, Baraban, Wagner, Ćorluka (od 46. minute Menalo), Lončar, Bralić, Crnov, Marković.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Novaković, Sarić, Crnkić, Hebibović (od 65. minute Anđušić), Balić, Mihojević, Ćetković, Ahmetović (od 76. minute Amer Bekić), Ivetić (od 85. minute Almir Bekić).