Bordo klub slavio u Krupi

05.11.2016 u 18:15h

Fudbaleri Sarajeva nanijeli su Krupi prvi domaći poraz u sezoni 2016/17. Današnja utakmica u gradu na Vrbasu završena je pobjedom Sarajeva rezultat 1:0, a gol za Bordo klub je postigao Mersudin Ahmetović u 78. minuti utakmice.

DSC_0264

Prvo poluvrijeme  utakmice nije donijelo previše prilika na obje strane. Kajkut je šutirao izravno u Pavlovića sa distance, a na drugoj strani Duljević i Ahmetović su loptu poslali preko gola. Veliku šansu za Sarajevo je propustio Ahmetović u 33. minuti, kada izlazi sam na golmana Krupe, ali lopta odlazi pored gola. Na drugoj strani, Novaković izbacuje loptu prije Jašarevića, a ekipe su na odmor otišle pri rezultatu 0:0.

Na početku drugog dijela Ahmetović je imao dobru priliku, kada je šutira preko gola iskosa sa desne strane, a Bordo klub do vodstva dolazi u 78. minuti. Duljević je odlično ubacio, a Ahmetović udarcem glavom loptu šalje iza leđa golmana Krupe.

DSC_0277

Do kraja utakmcie Sarajevo je dobro čuvalo svoj gol, a preko Duljevića i Hebobivića, naš tim je mogao do povećanja vodstva, ali nije bilo promjene. Dodajmo i to da je u 83. minuti Perica Ivetić dobio svoj drugi žuti karton, te je morao napustiti igru. U narednom kolu, Sarajevo će dočekati ekipu Mladosti iz Doboja kod Kaknja.

FK Krupa 0:1 FK Sarajevo

Stadiona “Krupa”, gledalaca: 1.000, glavni sudija: Edin Jakupović (Bihać), Redžić, Milutinović, Vukotić, Sadiković (FK Krupa),  žuti kartoni: Almir Bekić, Balić (FK Sarajevo), crveni karton: Ivetić (FK Sarajevo), strijelci: 78' Ahmetović (FK Sarajevo).

FK Krupa: Kutić, Redžić (od 66. minute Sadiković), Jašarević, Ljubenović, Kajkut, Milutinović, Vukotić, Čomor (od 80. minute Koljić), Mijić, Aleksić, Milanović (od 61. minute Mirković).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić (od 38. minute Kadušić), Novaković, Duljević (od 81. minute Sarić), Crnkić, Hebibović, Balić (od 73. minute Rustemović), Mihojević, Almir Bekić, Ahmetović i Ivetić.