Bordo mašina nezaustavljiva!

22.09.2012 u 18:35h

Bordo tim je u okviru sedmog kola BH Telecom Premijer lige pobijedio na Policama. Leotar je tri puta vadio loptu iz svoje mreže. Strijelci su bili Hadžić, koji je pogodio dva puta, i Suljić.

Leotar je prvi zaprijetio na susretu. Cimirot je u 5. minuti primio loptu u šesnaestercu, ali je reagovao nespretno, pa je ova prilika za domaće propala. Prvi pokušaj FK Sarajevo je imao u 10. minuti kada je Belošević sa 20-ak metara šutirao preko gola. Nedugo nakon toga odbrana Trebinjaca je loše reagovala, a lopta je došla do Suljića, koji pogađa jednog igrača domaćeg tima u glavu.

Husejinović je u 18. minuti uputio fenomenalan pas za Suljića, koji šutira ravno u Milenkovića. Šest minuta kasnije nakon slododnjaka Leotara, Zlatković je nespretno zakačio loptu, međutim Bandović je odbranio. Dupovac je u 27. minuti zakasnio na jednu dobru loptu Sesara sa lijeve strane. Leotar je uzvratio preko Radivojevića, koji je nakon centaršuta Ponjevića šutirao preko gola.

Sarajevo je u vodstvo došlo u 38. minuti. Svoju sjajnu golgetersku formu nastavio je Hadžić. Sesar je izveo korner s lijeve strane, a iskusni napadač glavom je poslao loptu u mrežu Leotara. Domaći su imali dobru priliku u 44. minuti. Radivojević je odlično šutirao, a Bandović je još bolje odbranio. Na odmor otišlo se sa prednošću tima sa Koševa od jednog gola.

Drugo poluvrijeme je bolje otvorio Leotar. Trebinjci su već u 47. minuti imali veliku priliku. Filipović je sa nekoliko metara šutirao ravno u Bandovića. Domaći su i u nastavku imali incijativu. Leotar je dosta bolje igrao na otvaranju drugog poluvremena, ali u 68. minuti Hadžić sjajno upošljava Suljića, koji se oslobađa jednog igrača, te loptu šalje iza leđa gola Milenkovića.

Minuti nakon novog pogotka Sarajeva, domaći su polušali uzvratiti preko Jankovića, koji dobro šutira, ali Bandović još bolje brani. Novi gol u mreži Trebinjaca desio se u 71. minuti, kada je nakon kornera Sesara pogodio Hadžić. Ovaj put nogom. Novaković je u 75. minuti imao dobru priliku da smanji rezultat, no šutirao je pored gola. Pet minuta poslije nevjerovatna situacija. Marinković je s dva metra promašio cijeli gol. Do kraja susreta ostalo je 0:3.

"Zasluženo smo pobijedili. Leotar je imao svoje prilike, ali smo odigrali jako disciplinovano. Iskrositili smo naše prilike i stvorili veliku prednost. Zahvalio bih s publici u Trebinju na korektnom gostoprimstvu. Naš cilj je jasan, a to je titula. Želimo do kraja ppolusezone osvojiti što više bodova.", kazao je šef stručnog štaba, Dragan Jović, nakon utakmice.

Leotar - Sarajevo 0:3

Strijelci: 0:1 Hadžić (38), 0:2 Suljić (78), 0:3 Hadžić (71). Stadion: Police. Sudija: Muamer Bureković. Žuti kartoni: Radivojević (Leotar) Zlatković, Suljić (Sarajevo).

Sarajevo: Bandović, Sesar (od 89. minute Gujić), Husejinović (od 85. minute Krpić), Hadžić, Tatomirović, Šunjevarić, Belošević, Tadejević, Dupovac, Zlatković i Suljić (od 77. minute Karamatić).

1. FK Sarajevo 19 7 5 62:20 64
2. HŠK Zrinjski 18 7 6 41:21 61
3. NK Široki Brijeg 12 14 5 34:21 50
4. FK Željezničar 13 8 10 39:30 47
5. FK Radnik 9 14 8 27:24 41
6. NK Čelik 10 9 12 27:47 39
7. FK Sloboda 10 8 13 22:29 38
8. FK Zvijezda-09 9 10 12 33:41 37