Dva postignuta gola u Mostaru nedovoljna za Bordo klub

13.05.2017 u 23:20h

Prvotimci Sarajeva poraženi su u današnjoj utakmici 8. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Izabranici Mehmeda Janjoša odigrali su jednu dobru utakmicu na gostovanju u Mostaru, no nisu uspjeli da dođu do željene pobjede. Krajnji ishod utakmice na stadionu “Pod Bijelim Brijegom” glasio je 3:2 za Zrinjski, a golove za Sarajevo postigli su Nermin Crnkić i Elvis Sarić.

Prvi dio utakmice nije donio značajnih prilika pred oba gola, a Sarajevo je dosta dobro stajalo na terenu. Naši igrači tražili su penal u 19. minuti susreta, kada je Katanec igrao rukom nakon ubačaja Crnkića, no nije se oglasila pištaljka glavnog sudije Mujića. Deblji kraj iz novonastale situacije izvukao je Mehmed Janjpš, šef struke našeg kluba, kojeg je glavni sudija utakmice odstranio sa klupe.

Ipak, domaći dolaze do vodstva u 33. minuti. Naši igrači su izgubili loptu na sredini terena, Bilbija je uposlio Mešanovića, koji šalje loptu iza leđa Pavlovića. Sarajevo je potom zaigralo još ofanzivnije. Almir Bekić je sjajno pokušao sa distance da lobuje Pirića, no golman Zrinjskog krajnjim naporima izbacuje loptu u korner. U 41. minuti Sarajevo dolazi do poravnanja rezultata. Ahmetović je poslije dobre akcije našeg tima uposlio Crnkića, koji matira Pirića na golu Zrinjskog. U nastavku, Ivetić je dobro šutirao glavom poslije kornera, ali nije bilo promjene rezultata.

18471977_768073970019540_683712126_o

Iako su naši igrači dobro stajali na terenu na početku drugog poluvremena, Zrinjski iz prve prilike dolazi go gola. Stojkić je povukao loptu kroz sredinu, ušao u šesnaesterac i prizemnim udarcem postigao gol. Svega nekoliko minuta poslije, Sarajevo ponovo dolazi do izjednačenja.  Sjajan gol sa vrha šesnaesterca je postigao Elvis Sarić, a asistenciju je upisao Kadušić.

Deset minuta poslije, novi gol. Tomić je iz drugog pokušaja uspio da matira Pavlovića za vodsto Zrinjskog. Do kraja susreta, Sarajevo je imalo terensku inicijativu, ali su nedostajale prave šanse, te su naši igrači, uprkos dobroj i borbenoj igri na današnjoj utakmici upisali četvrti ovosezonski poraz.

U narednom kolu, Fudbalski klub Sarajevo dočekuje Željezničar. Utakmica na Koševu se igra u subotu, 20.5. sa početkom u 17 sati, a prije toga, Bordo klub će gostovati Širokom Brijegu u uzvratnoj utakmici finala Kupa BiH, koja se igra u srijedu 17.5. Susret na stadionu “Pecara” počinje u 20 sati.

HŠK Zrinjski 3:2 FK Sarajevo

Stadion “Pod Bijelim Brijegom” u Mostaru, gledalaca: 3.000, glavni sudija: Elvis Mujić, žuti kartoni: Jamak, Tomić, Filipović (HŠK Zrinjski), Almir Bekić, Hodžić, Crnkić (FK Sarajevo), strijelci: Mešanović 33’, Stojkić 47’, Tomić 67’ (HŠK Zrinjski), Crnkić 41’, Sarić 50’ (FK Sarajevo).

HŠK Zrinjski: Pirić, Barić (od 46. minute Jamak), Stojkić, Jakovljević, Katanec, Tomić, Petrak, Bilbija (od 90. minute Kajkut), Jović (od 63. minute Kukoč), Filipović, Mešanović. Trener: Blaž Slišković.

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Novaković, Kovačević, Almir Bekić, Radovac (od 75. minute Rustemović), Ivetić (od 79. minute Amer Bekić), Sarić, Crnkić, Hebibović (od 62. minute Hodžić), Ahmetović. Trener: Mehmed Janjoš.

1. HŠK Zrinjski 8 0 1 19:7 24
2. FK Željezničar 6 1 2 14:6 19
3. NK Široki Brijeg 5 1 3 13:6 16
4. FK Krupa 4 3 2 9:7 15
5. FK Sarajevo 4 2 3 15:7 14
6. FK Mladost DK 4 2 3 11:11 14
7. FK Borac 4 1 4 7:8 13
8. FK Radnik 3 1 5 7:15 10