FK Krupa 1:2 FK Sarajevo | Hebibović i Halilović strijelci za pobjedu Bordo kluba

03.03.2018 u 16:12h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su pobjedu na današnjoj utakmici 21. kola BH Telecom Premijer lige BiH. Golovima Hebibovića i Halilovića naš klub je došao do pobjede rezultatom 2:1.

Prije samog početka utakmice, stručni štab našeg kluba bio je primoran za izvrši izmjenu. Ahmetović se povrijedio na zagrijavanju, a svoje mjesto u početnom sastavu je našao Velkoski.

IMG_8225

Prva prilika donijela je gol za Bordo klub. Halilović je odlično ubacio sa lijeve strane, a Hebibović precizno pogodio za vodstvo našeg kluba. Na drugoj strani dvije dobre prilike za Krupu propuštaju Fajić i Galešić, a potom su Bekić i Mustafić šutirali sa distance, ali nije bilo promjene. Krupa je u prvom dijelu došla do poravnanja rezultata u 38. minuti. Maksimović je prizemno ubacio sa lijeve strane, a Fajić pogodio dalji ugao gola Bojana Pavlovića. Do kraja prvog dijela Krupa je prijetila još preko Aleksića i Vukotića.

U 58. minuti Hebibović je odlično šutirao sa vrha šesnaesterca, ali njegov udarac odlazi pored lijeve stative. Vukotić je potom dobro reagovao na ubacivanje Bekića sa lijeve strane. Svega nekoliko minuta poslije novo vodstvo Sarajeva. Poslije jednog slobodnog udarca kojeg je izborio Stanojević, lopta dolazi do Halilovića koji sjajnim udarcem pogađa za 2:1. Sarajevo deset minuta poslije opet prijetilo preko najboljeg pojedinca susreta, Halilovića, čiji pokušaj odlazi pored gola. Do kraja susreta nije bilo promjene rezultata, te su naši fudbaleri došli do izuzetno važne pobjede.

U narednom kolu Sarajevo će na Koševu dočekati Slobodu. Utakmica je na rasporedu u srijedu 7. marta sa početkom u 15 sati.

IMG_8234

FK Krupa 1:2 FK Sarajevo

Stadion “Krupa”, gledalaca: 500, sudija: Tomislav Ćuić (Tomislavgrad), žuti kartoni: Dujaković (FK Krupa) Bekić, Halilović, Stanojević, Mustafić (FK Sarajevo), strijelci: Fajić 38’ (FK Krupa), Hebibović 3’, Halilović 66’ (FK Sarajevo).

FK Krupa: Kutić, Nikodijević, Maksimović, Vukotić, Aleksić, Mirosavljević, Galešić (od 67. minute Balabanović), Dujaković (od 81. minute Lukić), Milanović (od 76. minute Šamara), Marjanović, Fajić. Trener: Slobodan Starčević.

FK Sarajevo: Pavlović, Šabanović (od 72. minute Crepulja), Bekić, Mujakić, Stanojević, Mustafić, Sarić, Rahmanović (od 87. minute Kuzmanović), Halilović (od 90. minute Radovac), Hebibović, Velkoski. Trener: Husref Musemić.