FK Krupa 2:3 FK Sarajevo | Kuzmanović u sudijskoj nadoknadni donio pobjedu

05.05.2018 u 16:07h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su danas važnu pobjedu u borbi za mjesta koja vode u Evropu. Izabranici Husrefa Musemića savladali su na gostovanju sasvim zasluženo Krupu rezultatom 3:2, a golove za pobjedu postigli su Mićo Kuzmanović (2) i Krste Velkoski.

Prvu dobru priliku ipak imaju fudbaleri Krupe. Udarac Milanovića blokiraju naši fudbaleri, a na drugoj strani pokušaj Bekića je također izblokiran. Potom se Adukor nije najbolje snašao nakon našeg kornera, a nekoliko minuta poslije domaći su poveli. Galešić je proigrao Marjanovića, koji prizemnim udarcem šalje loptu iza leđa Pavlovića.

Pokušao je ubrzo nakon toga Stanojević, no lopta odlazi preko gola, a Sarajevo je u 32. minuti došlo do izjednačenja. Velkoski je uposlio Kuzmanovića, koji preciznim udarcem vara Fejzića na golu Krupe. Do kraja prvog dijela Bordo klub je došao do potpunog preokreta. Hebibović je ubacio sa desne strane, a Vukotić rukom zaustavlja loptu. Sudija utakmice opravdano pokazuje na bijelu tačku. Loptu uzima Velkoski i preciznim udarcem loptu šalje u jednu, a golmana Krupe u drugu stranu.

31950082_2135046893391443_3596546914352365568_n

Ipak, na otvaranju drugog dijela Krupa dolazi do gola. Poslije kornera lopta se odbija do Vukotića koji se upisuje u strijelce. Sarajevo je nakon primljenog pogotka imalo priliku preko Ahmetovića, ali je loše zakačio loptu. U  65. minuti Kuzmanović šutira sa velike udaljenosti pored gola domaćina. Samo minut kasnije novu priliku je Sarajevo imalo preko Hebibovića, ali i njegov udarac otišao je pored gola. Krupa je u 72. minuti susreta mogla iskoristiti grešku odbrane Sarajeva. Mujakić i Šabanović su izgubili loptu ispred svog kaznenog prostora, Dabić je oduzeo loptu i šutirao, ali je Pavlović zaustavio njegov pokušaj. Do naredne ozbiljnije prilike čekalo se do 81. minute kada je Sarajevo odigralo odličnu akciju, ali udarac Crepulje blokirao je Makitan.

Odmah u narednoj minuti nova prilika za Sarajevo. Velkoski je odlično proigrao Halilovića, ali njegov udarac odlazi preko gola domaćih. Sarajevo je moglo stići do pobjede u posljednjim minutama susreta, ali udarac Velkoskog završio je na prečki gola Krupe. Ipak, pritisak Sarajeva se isplatio u posljednjoj minuti susreta kada je Adukor sjajno centrirao loptu u kazneni prostor, a Mićo Kuzmanović pogodio za pobjedu Bordo tima rezultatom 3:2.

31950439_2135046956724770_559114547625984000_n

Nakon današnje susreta Sarajevo ima 53 boda, a u narednom kolu naše Sarajevo dočekuje Zrinjski na Koševu.

FK Krupa 2:3 FK Sarajevo

Stadion “Krupa”, gledalaca: 550, glavni sudija: Ermin Sivac, žuti kartoni: Galešić, Vukotić, Maksimović, Dujaković (FK Krupa), crveni karton: Aleksić (FK Krupa) , strijelci: Marjanović, Vukotić (FK Krupa), Kuzmanović (2), Velkoski (FK Sarajevo).

FK Krupa:  Fejzić, Galešić (od 68. Balabanović), Maksimović, Makitan, Dujaković, Vukotić, Nikodijević, Mirosavljević, Milanović (od 63. Dabić), Marjanović (od 74. Savić), Šamara. Trener: Slobodan Starčević.

FK Sarajevo: Pavlović, Stanojević (od 84. Mustafić), Kuzmanović, Ahmetović, Velkoski, Hebibović, Mujakić, Bekić (od 60. Šabanović), Adukor, Crepulja, Halilović. Trener: Husref Musemić.