FK Olimpic 0:2 FK SARAJEVO

31.08.2013 u 20:02h

U malom gradskom derbiju Sarajevo je savladalo Olimpic na Otoci sa 2:0. Strijelci za pobjedu Sarajeva bili su Nikola Komazec i Ermin Huseinbašić.

Na početku utakmice prvo su zaprijetili naši igrači. Osmanagić je šutira sa 25. metara, ali je prečka bila saveznik domaćina. U 17. minuti, Sarajevo dolazi do vodstva. Karić je sjajno ubacio za Komazeca, koji matira Hamzića i nastavlja sa postizanjem golova.

U 23. minuti zatresla se mreža Bandovića, Regoje je pogodio nakon ubačaja Smajića, ali gol je opravdano poništen zbog prekršaja nad golmanom Sarajeva. U 29. minuti ubačaj Smajića, Bandović je pogriješio, stvorila se gužva pred njegovim golom, a na kraju Rahmanović s desetak metara puca preko gola.

Duljević je nedugo nakon toga dobro šutirao, Bandović je odbranio. U 37. minuti utakmice strijelac gola za Sarajevo, Nikola Komazec, zbog povrede je morao napustiti utakmicu. Priliku je dobio Ermin Huseinbašić.

"Nikola je osjećao bol i morali smo ga izvaditi iz igre, kako se ne bi ozbiljno povrijedio. Nije riječ o ozbiljnoj povredi.", kazao je Dževad Vrabac, doktor FK Sarajevo.

Na otvaranju drugog poluvremena pokušao je Smajić iz slobodnog udarca. Njegov udarac odlazi pored gola Bandovića. U 56. minuti Sarajevo je napravilo jednu dobru akciju iz koje Huseinbašić makazicama šutira iznad gola.

Suljić u 65. minuti kreće sam ka golu Olimpica, ali bivši igrač i kapiten Sarajeva, Torlak, u posljednji čas spašava Vukove. Prethodno je Regoje pogriješio.

Nedugo nakon toga brza kontra domaćih, Smajić je odigrao dupli pas s Kapićem i onda s 10-ak metara šutirao pored gola.

U samoj završnici utakmice kontra Sarajeva, Huseinbašić je napravio sjajan prodor, ušao u šesnaesterac Olimpica i na kraju matirao Hamzića za konačnih 2:0.

Vrijedno je istači da je svoj oproštajni meč za Sarajevo odigrao Asmir Suljić, a debi je upisao i Adnan Kovačević.

Šef stručnog štaba Sarajeva Husref Musemić na kraju utakmice izrazio je svoje zadovoljstvo nakon današnje pobjede:

"Zadovoljan sam rezultatom, ali ne baš i igrom. Dominirali smo prvih 20 minuta, a onda smo se izgubili. Olimpic je imao svojih prilika i možda bi remi bo najrealniji. Pali smo nakon izlaska Komazeca, Huseinbašić se nije najbolje snašao, ali je na kraju zabio gol."

Stadion Otoka. Gledalaca: 3.500. Sudija: Edin Jakupović. Strijelci: 0:1 Komazec (17), 0:2 Huseinbašić (90). Žuti kartoni: Regoje, Vidović (Olimpic), Bišanović, Trivunović, Tadejević (Sarajevo).

FK Sarajevo: Bandović, Bišanović, Komazec (od 38. Huseinbašić), Tatomirović, Trivunović, Osmanagić (81' Kovačević), Karić, Cimirot (60' Radovac), Tadejević, Dupovac, Suljić.