FK Sarajevo 0:0 FK Sloboda | Bez pobjednika u utakmici 22. kola

07.03.2018 u 20:02h

Fudbaleri Sarajeva remizirali su danas na Koševu sa Slobodom. Utakmica protiv tuzlanskog premijerligaša završena je bez pobjednika rezultatom 0:0.

Sarajevo je na otvaranju utakmice moglo do vodstva. Halilović je ubacio sa lijeve strane, ali udarac Rahmanovića završava u rukama golmana Slobode. Sarajevo je napravilo lijepu akciju u 28. minuti, a nakon ubačaja Sarića, udarac Velkoskog glavom odlazi preko gola. Do kraja prvog dijela još jednom je šutirao Halilović, no njegov udarac završava pored lijeve stative gola Slobode.

IMG_20180307_172216

Na drugoj strani gosti su prijetili u 58. minuti preko Bekića, čiji šut zaustavlja Pavlović. Do kraja susreta Sarajevo je imalo dvije odlične prilike preko Halilovića, no u oba navrata lopta odlazi preko gola, te preko Velkoskog i Kuzmanovića, ali nije bilo rezultatske promjene. Utakmica završena bez pobjednika, što zasigurno više odgovara gostima. U narednom kolu Sarajevo će gostovati Širokom Brijegu, a utakmica je na rasporedu nadolazećeg vikenda.

FK Sarajevo 0:0 FK Sloboda

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović - Hase", gledalaca: 2.000, sudija: Dragan Petrović (Banja Luka), žuti kartoni: Muminović, Lazevski (FK Sloboda).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Bekić, Mujakić (77. Crepulja), Adukor, Stanojević, Sarić, Rahmanović (67. Altiparmakovski), Hebibović (14. Kuzmanović), Halilović, Velkoski. Trener: Husref Musemić.

FK Sloboda: Muminović, Terzić, Lazevski, Ignjatović, Ivetić, Grahovac (89. A. Hodžić), Rustemović, Mijić (57. Osmanagić), Smajić (75. D. Hodžić), Husić, Bekić. Trener: Slavko Petrović.

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22