FK Sarajevo 0:0 FK Sloboda | Bez pobjednika u utakmici 22. kola

07.03.2018 u 20:02h

Fudbaleri Sarajeva remizirali su danas na Koševu sa Slobodom. Utakmica protiv tuzlanskog premijerligaša završena je bez pobjednika rezultatom 0:0.

Sarajevo je na otvaranju utakmice moglo do vodstva. Halilović je ubacio sa lijeve strane, ali udarac Rahmanovića završava u rukama golmana Slobode. Sarajevo je napravilo lijepu akciju u 28. minuti, a nakon ubačaja Sarića, udarac Velkoskog glavom odlazi preko gola. Do kraja prvog dijela još jednom je šutirao Halilović, no njegov udarac završava pored lijeve stative gola Slobode.

IMG_20180307_172216

Na drugoj strani gosti su prijetili u 58. minuti preko Bekića, čiji šut zaustavlja Pavlović. Do kraja susreta Sarajevo je imalo dvije odlične prilike preko Halilovića, no u oba navrata lopta odlazi preko gola, te preko Velkoskog i Kuzmanovića, ali nije bilo rezultatske promjene. Utakmica završena bez pobjednika, što zasigurno više odgovara gostima. U narednom kolu Sarajevo će gostovati Širokom Brijegu, a utakmica je na rasporedu nadolazećeg vikenda.

FK Sarajevo 0:0 FK Sloboda

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović - Hase", gledalaca: 2.000, sudija: Dragan Petrović (Banja Luka), žuti kartoni: Muminović, Lazevski (FK Sloboda).

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Bekić, Mujakić (77. Crepulja), Adukor, Stanojević, Sarić, Rahmanović (67. Altiparmakovski), Hebibović (14. Kuzmanović), Halilović, Velkoski. Trener: Husref Musemić.

FK Sloboda: Muminović, Terzić, Lazevski, Ignjatović, Ivetić, Grahovac (89. A. Hodžić), Rustemović, Mijić (57. Osmanagić), Smajić (75. D. Hodžić), Husić, Bekić. Trener: Slavko Petrović.

1. FK Željezničar 6 2 1 15:5 20
2. FK Sarajevo 5 3 1 19:7 18
3. HŠK Zrinjski 5 1 3 14:11 16
4. NK Široki Brijeg 3 5 1 10:5 14
5. FK Sloboda 4 2 3 6:4 14
6. FK Radnik 3 4 2 8:7 13