FK Sarajevo 1:2 FC Mariupol | Bordo klub poražen od kluba iz Ukrajine, Velkoski postigao gol

04.02.2018 u 17:21h

Fudbaleri Sarajeva danas su odigrali novu prijateljsku utakmicu na pripremama u Turskoj. Prvotimci našeg kluba odmjerili su snage sa ukrajinskim prvoligašem, ekipom FC Mariupol, a susret je završen rezultatom 2:1 u korist naših današnjih protivnika.

IMG_7052

Prvo poluvrijeme donijelo je nekoliko prilika na oba gola, međutim naši igrači, koji su danas nastupili u bijelim dresovima, stvorili su znatno veći broj šansi. Sarajevo je prijetilo preko Hebibovića, čiji udarac odlazi pored gola, a potom je i Halilović isprobao svoj udarac, no nije bilo promjene. Na drugoj strani, napadač Mariupola je šutirao pored gola, da bi udarac štopera poslije kornera bio preslab da ugrozi gol Pavlovića. U finišu prvog dijela, Sarajevo je još dva puta prijetilo i to u oba navrata preko Hebibovića, koji je iz dobrih pozicija šutirao preko gola.

Odmah na početku drugog dijela utakmice Sarajevo je došlo do vodstva. Velkoski je ukrao jednu loptu, prevario golmana, te postigao gol za Bordo klub. Međutim, vodstvo Sarajeva je trajalo desetak minuta. Poslije dvije vezane greške naše zadnje linije, Mariupol dolazi do izjednačenja. Svega minute poslije, Rahmanović je mogao naš klub dovesti do vodstva, ali njegov udarac sa distance odlazi preko gola. Igrala se 63. minuta kada je Sarajevo odigralo lijepu akciju, no odbrana kluba iz Ukrajine otklanja opasnost pred Rahmanovićem, koji je bio u jako dobroj poziciji. Na drugoj strani, Mujakić je dobro intervenisao nakon udarca igrača Mariupola, a odbrana kluba, koji je danas igrao u plavim dresovima, u posljednjem trenutku zaustavljaju prodor Velkoskog.

IMG_7103

Nova promjena rezultata u 71. minuti. Ekipa iz Ukrajine je izvela Slobodan udarac, poslije kojeg kapiten ekipe najviše skače i lijepim udarcem postiže gol za vodstvo svog tima. Već u narednom napadu udarac Herića sa distance je izblokiran. Imao je Mariupol još jednu priliku iz slobodnjaka, ali nije bilo promjene rezultata. Pokušao je i Šabanović udarcem sa distance, no golman brani. Ubrzo nakon toga je i udarac Kuzmanovića izblorakin. Dobar udarac ka golu Mariupola uputio je i Mustafić u 84. minuti, no lopta odlazi umalo pored stative. U posljednjim minutama susreta još jednom je pokušao Mustafić, ali nije bilo promjene rezultata.

Svoju posljednju utakmicu na pripremama u Antaliji fudbaleri Sarajeva će odigrati u četvrtak, 8. februara, kada će naš klub igrati prijateljsku utakmicu protiv Budućnosti iz Podgorice.

FK Sarajevo 1:2 FC Mariupol

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Bekić, Šofranac, Adukor, Sarić, Stanojević, Rahmanović, Hebibović, Halilović, Ahmetović. U nastavku su još igrali: Velkoski, Mustafić, Kuzmanović, Mujakić, Lelić, Herić, Adilović Radovac i Šabanović.

1. FK Željezničar 4 1 1 10:4 13
2. NK Široki Brijeg 3 2 0 10:2 11
3. FK Sarajevo 3 2 1 13:7 11
4. FK Radnik 2 4 0 7:4 10
5. NK Čelik 3 1 2 5:9 10
6. FK Krupa 2 3 1 12:8 9