FK Sarajevo 2:1 FK Mladost Doboj Kakanj

04.05.2016 u 21:07h

Fudbaleri Sarajeva savladali su Mladost iz Doboja kod Kaknja na utakmici 28. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Naši igrači odigrali su jednu odličnu utakmicu, stvorivši veliki broj prilika pred golom gostiju, a dva gola za pobjedu našeg tima postigao je Leon Benko.

_MG_2276

Sadržajno prvo poluvrijeme otvara Edin Rustemović, kada šutira sa distance pored lijeve stative. Dobro golgetersko raspoloženje na današnjoj utakmici Benko je najavio u 6. minuti, kada na dodavanje Duljevića iskosa sa lijeve strane šutira, ali golman Mladosti brani. Nekoliko minuta poslije, Benko je ponovo bio u prilici, no istakao se Lalić. Gosti su poveli u 22. minuti. Dilaver je uspio da savlada Pavlovića udarcem iskosa sa desne strane. Nedugo poslije, Sarajevo je moglo do poravnanja, međutim udarac Harbe odlazi samo pored gola. Igrala se 33. minuta kada je Duljević šutirao pored gola, a u narednom napadu dvije dobre prilike za Sarajevo. Naš kapiten je ubacio, Harba pogodio samo stativu, a potom je Isaković sa gol linije izbacio loptu poslije udarca Emersona.

U 42. minuti opet je stativa saveznik gostiju. Ovog puta Benko pogađa okvir gola iz dobre pozicije. Ipak, domanacija na terenu se isplatila u 44. minuti. Benko je primio loptu, oslobodio se svog čuvara i prizemnim udarcem matirao Lalića na golu Mladosti.

_MG_2370

Naš napadač otvara i drugi dio utakmice, kada je njegov udarac iz dobre pozicije izblokiran. U 65. minuti Harba šutira preko gola, a pet minuta poslije, Kovačevićev udarac blokiraju defanzivci Mladosti.

Benko je mogao do gola u 72. minuti, kada njegov dobar pokušaj odlazi samo pored gola, no ono što mu nije uspjelo tada, jeste sedam minuta poslije. Čataković je šutirao, lopta se odbija do Benka, koji preciznim udarcem pogađa za vodstvo Sarajeva.

_MG_2556

Do kraja utakmice zabilježili smo još jednu priliku, i to u 90. minuti, kada je Čataković dobro šutirao, ali lopta odlazi pored lijeve stative gola gostiju, te je utakmica završena pobjedom Sarajeva i rezultatom 2:1. U narednom kolu, Bordo klub će gostovati Slobodi u Tuzli.

FK Sarajevo 2:1 FK Mladost Doboj Kakanj

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 1000, sudija: Goran Paradžik (Ljubuški), žuti kartoni: Rustemović, Kadušić, Okić (FK Sarajevo), Kobilica, Pašagić, Isaković (FK Mladost), strijelci: Dilaver 22’ (FK Mladost), Benko 44’, 79' (FK Sarajevo).

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Almir Bekić (od 80. minute Kallasi), Kovačević, Mihojević, Rustemović, Emerson (od 71. minute Čataković), Okić, Duljević, Harba, Benko (od 87. minute Gljiva).

FK Mladost: Lalić, Hrvat, Gačan, Kobilica (od 65. minute Muslimović), Dilaver (od 62. minute Asanović), Hrelja, Pašagić, Kovač, Milisavljević, Ramović (od 70. minute Rahimić), Isaković.