FK Sarajevo 2:1 NK Bosna Visoko | Veliki broj prilika i pobjeda Bordo kluba na prijateljskoj utakmici

14.02.2018 u 17:31h

Fudbaleri Sarajeva savladali su danas Bosnu iz Visokog. Prijateljski susret, u kojem su nastupili fudbaleri, koji su na posljednjoj pripremnoj utakmici u Turskoj upisali manju minutažu, završen je u korist Sarajeva. Golove za pobjedu Bordo kluba postigli su Marjan Altiparmakovski i Numan Kurdić.

Prvu priliku na današnjoj utakmici imali su fudbaleri gostujućeg tima. Poslije greške naše odbrane, lopta dolazi do Hodžića, koji izlazi sam na Adilovića, no naš golman brani. Potom je Almir Bekić šutirao, ali nije bilo promjene. Ubrzo nakon toga pokušao je i Mustafić, ali Bekan hvata loptu. Igrala se 9. minuta kada je Sarajevo došlo do gola. Bekić je prizemnim pasom pronašao Altiparmakovskog, koji zaobilazi golmana i loptu šalje u gol Bosne. Svega nekoliko minuta poslije, još jednom je šutirao Altiparmakovski, ali lopta poslije dobrog ubacivanja Halilovića odlazi preko gola. U 20. minuti Bosna je došla do poravnanja rezultata. Vila je iskoristio lošu reakciju naše odbrane, te pogodio za 1:1. Ubrzo nakon toga, opet je Vila bio u prilici, ali brani Adilović. Do kraja prvog dijela, Sarajevo je prijetilo još preko Herića, Halilovića i Kuzmanovića, no nije bilo promjene rezultata.

145A1839

Sarajevo je u drugom dijelu izvršilo nekoliko izmjena, a Husejinović, koji je zamijenio Radovca, prizemnim pasom je tražio Herića u petercu gostiju, ali naš mladi veznjak nije stigao na loptu. Nedugo poslije toga, Husejinović je odlično proigrao Kuzmanovića, koji sa svega nekoliko metara promašuje gol, da bi potom udarac Mustafića bio izblokiran. Bosna je imala dobru priliku u 52. minuti kada je Sadiković iz slobodnjaka šutirao, a na drugoj strani, također iz prekida, Husejinović je gađao dalji ugao gola Bosne, ali Bekan brani. Dva dobra udarca su potom imali Mustafić i mladi defanzivac Resić, koji je član juniora Sarajeva, a koji je danas dobio priliku, međutim u oba navrata se istakao golman Bosne. U 67. minuti Sarajevo je moglo do gola. U jednom napadu čak četiri udarca naših fudbalera su izblokirana, a redom su šutirali Herić, Mustafić, Kuzmanović i Husejinović.

Fudbaler Bordo kluba, Said Husejinović, imao je još jednu dobru priliku u 80. minuti, poslije koje lopta odlazi u korner, a upravo iz tog prekida Sarajevo je došlo do gola. Herić je dobro ubacio, a lijepim udarcem glavom, Numan Kurdić štoper juniora Akademije FK Sarajevo, koji je nastupio u drugom poluvremenu, postavio je konačan rezultat utakmice.

145A1837

Dodajmo i to da nadolazećeg vikenda, Fudbalski klub Sarajevo nastavlja premijerligaško takmičenje. U prvom kolu proljetnog dijela sezone Bordo klub će gostovati u Širokom Brijegu. Utakmica je na rasporedu u nedjelju, 18. februara sa početkom u 17.30 sati, a igrat će se na stadionu "Pecera".

FK Sarajevo 2:1 NK Bosna Visoko | Strijelci: Altiparmakovski, Kurdić (FK Sarajevo), Vila (NK Bosna)

FK Sarajevo: Adilović, Hodžić, Bekić, Mujakić, Mustafić, Herić, Crepulja, Radovac, Halilović, Kuzmanović i Altiparmakovski.

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22
7. FK Radnik 5 6 6 14:15 21