FK Sarajevo 3:1 FK Radnik | Pobjeda Bordo kluba na Koševu uz dva gola i asistenciju Velkoskog

29.04.2018 u 20:02h

Fudbaleri Sarajeva savladali su danas ekipu Radnika na Koševu. Utakmica protiv kluba iz Bijeljine završena je pobjedom Bordo kluba rezultatom 3:1. Golove za pobjedu Sarajeva postigli su Krste Velkoski (2) i Amar Rahmanović.

Prvu priliku na susretu imao je Bordo klub, a ista je rezultirala golom. Šabanović se odlično ubacio po desnoj strani, gdje je dobio loptu od Halilovića, a u sredini šesnaesterca Velkoskom nije bilo teško da pospremi loptu iza leđa golmana Lučića. Deset minuta poslije, udarac Đurića je izblokiran, a u 21. minuti  Sarajevo dolazi do drugog gola. Lijepa akcija naših fudbalera, Bekić je ubacio, a Velkoski je odlično skočio i pogodio mrežu gostujućeg tima. Do kraja prvog dijela, Peco je pogodio prečku našeg gola, a istakao se i Pavlović dobrom intervencijom.

IMG_20180429_184850

Drugi dio utakmice je počeo još jednim periodom pritiska Sarajeva, koji je rezultirao sjajnom šansom za Bordo tim. Emir Halilović je u solo prodoru prošao nekoliko igrača Radnika, a potom je odlično šutirao, no njegov udarac zaustavlja Lučić. Potom je Šabanović izgubio jednu loptu na sredini, a Dino Beširović je uspio pogoditi mrežu našeg kluba. U nastavku utakmice Sarajevo je imalo odličnu priliku preko Kuzmanovića, koji šutira preko gola, a potom su svoj udarac isprobali i Sarić i Halilović, no nije bilo promjene.

Ipak do kraja utakmice Bordo klub je došao do novog gola. Velkoski je pronašao Rahmanovića, koji je uspio postići gol, te je postavio konačan rezultat utakmice. U narednom kolu Bordo klub će gostovati u Krupi.

IMG_20180429_184759

FK Sarajevo 3:1 FK Radnik Bijeljina

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović-Hase", gledalaca: 1.000, glavni sudija utakmice: Dragan Petrović (Banja Luka), žuti kartoni: Šabanović, Sarić, Rahmanović (FK Sarajevo), Franić (FK Radnik), strijelci: Velkoski (2), Rahmanović.

FK Sarajevo: Pavlović, Šabanović, Sarić, Ahmetović, Velkski, Hebibović (od 65. minute Kuzmanović), Mujakić, Bekić (od 24. minute Hodžić), Crepulja, Adukor, Halilović (od 84. minute Rahmanović). Trener: Husref Musemić.

FK Radnik: Lučić, Franić, Martinović, Stojanović (od 74. minute Mekić), Beširević, Srećković, Zec, Peco (od 41. minute Hadžić), Glišić, Đurić, Merajić (od 68. minute Okić). Trener: Mladen Žižović.