FK Sarajevo 3:2 FC Kuban | Preokret i pobjeda Sarajeva protiv ruskog kluba

02.02.2018 u 19:24h

Fudbaleri Sarajeva danas su odigrali drugu prijateljsku utakmicu na pripremama u Antaliji. Izabranici Husrefa Musemića igrali su protiv kluba iz Rusije, FC Kuban Krasnodar, a utakmica je završena pobjedom Sarajeva rezultatom 3:2.

Sarajevo je u toku prvog dijela utakmice dominiralo, stvaralo šanse i to veliki broj, no na pauzu je ekipa Kubana otišla na odmor sa vodstom od 2:0. Zeleno-žuti su poveli iz jedanaesterca, kada je Pavlović srušio igrača Kubana u našem šesnaestercu, a ubrzo nakon toga igrači ruskog tima povećali su vodstvo, kada je njihov krilni napadač preciznim udarcem pogodio desni ugao našeg kluba. Na drugoj strani, Hebibović je šutirao poslije lijepe akcije Sarajeva, ali golman Kubana brani. Pokušao je opet Hebibović udarcem sa distance, a istakao se golman Kubana lijepom odbranom, kada je opet Hebibović šutirao sa vrha šesnaesterca.

IMG_6660

Sarajevo je moglo do gola u 31. minuti. Halilović je proigrao Hebibovića, kojeg golman Kubana ruši, međutim inače sigurni izvođač Velkoski, ovog puta je šutirao pored lijeve stative. Sarajevo je prijetilo još preko Mujakića, koji je glavom šutirao preko gola, a dobru priliku je imao i Mustafić. Naš talentovani veznjak je šutirao snažno, ali lopta odlazi iznad prečke.

Na otvaranju drugog poluvremena Rahmanović je šutirao nakon ubačaja Hodžića, međutim nije bilo promjene rezultata. U 56. minuti pokušaj Halilovića je izblokiran. Već u narednom napadu, Sarajevo dolazi do gola. Lijepa akcija našeg tima, Velkoski sjajno proigrava Hebibovića, koji ovog puta loptu šalje iza leđa golmana Kubana. Moglo je Sarajevo do izjednačenja već u 61. minuti kada je Velkoski uposlio Rahmanovića, ali naša desetka loptu šalje preko gola. Pokušao je i Velkoski deset minuta poslije, no golman hvata loptu. Ipak, bolja igra Sarajeva se isplatila u 73. minuti. Velkoski je opet u ulozi asistenta, a ovog puta, strijelac je bio Emir Halilović, koji se lijepo oslobodio svojih čuvara i matirao golmana Kubana.

IMG_6690

Deset minuta prije kraja susreta Kuban je ostao sa igračem manje, kada je defanzivac zeleno-žutih zaustavio Hodžića, koji je išao sam na golmana. Obzirom na dogovor ekipa, ušao je zamjenski fudbaler. Velkoski je dobro šutirao iz slobodnog udarca u nastavku, no lopta odlazi nekoliko centimetara iznad prečke. Svoj udarac je u 84. minuti isprobao i Lelić, nije bilo promjene. Priliku je imao i Herić, potom ponovo Lelić, a gol za vodstvo Bordo kluba postigao je Mićo Kuzmanović u posljednjoj minuti utakmice. Hebibović je ostavio loptu, a Kuzmanović preciznim udarcem pogodio za pobjedu Bordo kluba.

Dodajmo i to da su današnju utakmicu zbog lakših povreda propustili Said Husejinović i Miloš Stanojević. Naredna prijateljska utakmica našeg kluba u Turskoj na rasporedu je u nedjelju, 4. februara kada će Sarajevo igrati protiv ukrajinskog prvoligaška, FC Mariupol.

FK Sarajevo 3:2 FC Kuban Krasnodar

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Šabanović, Šofranac, Mujakić, Mustafić, Adukor, Rahmanović, Halilović, Hebibović, Velkoski. U nastavku su još igrali: Adilović, Herić, Radovac, Lelić i Kuzmanović.

1. FK Sarajevo 9 3 1 32:9 30
2. HŠK Zrinjski 9 1 3 22:11 28
3. FK Željezničar 7 4 2 21:11 25
4. NK Široki Brijeg 5 6 2 14:6 21
5. FK Sloboda 5 3 5 8:9 18
6. FK Radnik 4 5 4 12:11 17