FK Sarajevo 4:1 HŠK Zrinjski | Ubjedljiva pobjeda Bordo kluba na Koševu

13.05.2018 u 19:34h

Izabranici Husrefa Musemića danas su odigrali jednu od najboljih utakmica sezone. U sklopu 9. kola BH Telecom Premijer lige BiH naši igrači su savladali Zrinjski na Koševu rezultatom 4:1. Dva gola postigao je Mićo Kuzmanović, a još su se u strijelce upisali Elvis Sarić i Mersudin Ahmetović.

IMG_20180513_181808

Već u prvoj minuti utakmice Sarajevo je pogodilo mrežu Zrinjskog, kada je loptu poslije akcije po desnoj strani dobio Emir Halilović. Namjestio se na šut, pogodio unutrašnju stranu jedne, pa druge stative, a lopta se na kraju odbila do Mersudina Ahmetovića, koji je zatresao mrežu gostiju, ali je njegov regularan gol greškom sudija poništen. Bordo klub je nastavio sa napadima, a bilo je nekoliko dobrih prilika preko Ahmetovića, Kuzmanovića i Hebibovića.

Prvi gol na utakmici postignut je u 33. minuti. Halilović je ubacio iz kornera, a Sarić je glavom savladao Trifkovića na golu Zrinjskog. Svega nekoliko minuta poslije, Velkoski je sjajnim pasom uposlio Ahmetovića. Naš napadač je preciznim udarcem povećao vodstvo, a do kraja prvog dijela još jedan gol. Šabanović je probio po lijevoj strani i ubacio, a Kuzmanović je uspio loptu da pospremi iza leđa golmana Zrinjskog.

IMG_20180513_181457

U nastavku utakmice, Zrinjski dolazi do gola u 55. minuti. Todovorić je ubacio, a Handžić je uspio prevariti Pavlovića na našem golu. Međutim, Sarajevo je ubrzo postiglo novi gol. Poslije odličnog napada našeg tima, Kuzmanović najljepšim potezom utakmice postavlja konačan rezultat. On je iskosa sa lijeve strane šutirao i pogodio gol Zrinjskog. Do kraja susreta Sarajevo je imalo još veliku priliku preko Ahmetovića, no ipak, nije bilo promjena na semaforu.

U narednom kolu Bordo klub gostovat će Željezničaru na Grbavici. Utakmica je na rasporedu u subotu, 19. maja sa početkom u 17 sati.

FK Sarajevo 4:1 HŠK Zrinjski

Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, gledalaca: 500, glavni sudija: Zoran Grbić, žuti kartoni: Hairlahović, Bilbija (HŠK Zrinjski), strijelci: Kuzmanović (2), Ahmetović, Sarić (FK Sarajevo), Handžić (HŠK Zrinjski).

FK Sarajevo: Pavlović, Hebibović, Šabanović, Adukor, Mujakić (od 76. minute Rahmanović), Stanojević (od 69. minute Šofranac), Sarić, Velkoski, Halilović (od 57. minute Hodžić), Kuzmanović, Ahmetović. Trener: Husref Musemić.

HŠK Zrinjski: Trifković, Kadušić (od 66. minute Bilbija), Stanić (od 60. minute Stojkić), Barišić, Laštro, Hairlahović, Perišić, Bekrić, Gržan, Todorović (od 60. minute Filipović), Handžić. Trener: Blaž Slišković.

1. HŠK Zrinjski 21 6 5 58:30 69
2. FK Željezničar 19 6 7 49:30 63
3. FK Sarajevo 17 5 10 58:27 56
4. NK Široki Brijeg 16 8 8 52:28 56
5. FK Radnik 12 8 11 35:37 44
6. FK Krupa 10 10 12 35:42 40