FK Sarajevo osvojio Kup BiH!

16.05.2019 u 08:44h

Jučer je u Širokom Brijegu odigran revanš susret finala Kupa BiH između NK Široki Brijeg – FK Sarajevo. Nakon prvog meča na stadionu Asim Ferhatović Hase u kojem je Bordo tim slavio rezultatom 3:0, u drugoj utakmici bolja je bila ekipa Širokog Brijega koja je pobijedila rezultatom 1:0.

Bez obzira na poraz u drugoj utakmici, FK Sarajevo je nakon završetka meča podigao pehar namijenjen za osvajača Kupa BiH za sezonu 2018/19.

Početni sastav FK Sarajevo:

Kovačević, Hebibović (Šabanović), Halilović (Bekić), Mujakić, Lazić, Kurdić, Kapić (Šofranac), Tatar, Rahmanović, Velkoski, Ahmetović.

Početak utakmice protekao je u izjednačenoj igri obje ekipe, a prvu priliku na meču imali su igrači Širokog Brijega u 19. minuti kada Enin pogađa prečku. Samo četiri minute kasnije, Široki stiže do vodstva nakon što se je Bagarić izašao sam pred Kovačevića i pogodio za 1:0.

Sarajevo je u 25. minuti imalo odličnu priliku preko Kurdića koji šutira glavom, ali Bilobrk brani.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo uzbuđenja, te se na odmor otišlo sa rezultatom 1:0.

Drugo poluvrijeme počelo je pritiskom Širokog Brijega, a Bagarić se u 49. minuti našao u odličnoj poziciji, ali mu je šut odbranio Kovačević. U 55. minuti Ćorić dobro šutira, ali udarac zasutavlja prečka.

U 73. minuti Sarajevo ostaje sa igračem manjem, kada crveni karton nakon starta dobija Kurdić. I pored igrača više ekipa Širokog Brijega nije ozbiljnije ugrozila gol Sarajeva. Na kraju vrijedi istaći i sjajnu priliku Tatara u 86. minuti kada je pokušao lobovati Bilobrka, ali lopta odlazi preko gola.

Ovo je za Bordo tim ukupno 6. naslov Kupa BiH, a prethodni naslovi su osvojeni u sezonama: 1996/1997, 1997/1998, 2001/2002, 2004/2005, 2013/2014.

FK Sarajevo u sljedećem kolu Premijer lige dočekuje ekipu FK Zvijezda 09, dok će ekipa NK Široki Brijeg dočekati Radnik iz Bijeljine.