FK Sarajevo osvojio svoj 6. naslov Kupa!

16.05.2019 u 11:18h

FK Sarajevo je nakon jučerašnje utakmice u Širokom Brijegu osvojio svoj 6. naslov Kupa.

Put FK Sarajevo do još jednog naslova krenuo je preko 1/16 finala gdje je pogotkom Krste Velkoskog Bordo tim savladao ekipu FK Velež rezultatom 0:1.

Sljedeća prepreka u okviru 1/8 finala bila je ekipa FK Rudar iz Kaknja. Nakon 90 minuta igre utakmica je završena bez pogodaka, te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. U penal seriji bolja je bila ekipa Sarajeva rezultatom 4:2, a pogađali su Velkoski, Crepulja, Kurdić i Hodžić.

U 1/4 finalu Kupa BiH FK Sarajevo je za protivnika dobio HŠK Zrinjski, a prvi od dva meča je igran na stadionu Asim Ferhatović Hase. Bordo tim je slavio pogotkom Velkoskog sa jedanaesterca u 9. minuti susreta. Revanš susret je odigran dvije sedmice kasnije u Mostaru, a Sarajevo je ponovo ostvarilo pobjedu pogotkom Tatara iz 92. minute.

Novi izazov u 1/2 finalu Kupa bila je ekipa FK Sloga iz Gornjeg Crnjelova. Prvi meč je odigran u Bijeljini, a Sarajevo je bez većih problema savladalo domaćine rezultatom 1:4. Strijelci za Bordo ekipu bili su Rahmanović (12'), Handžić (27'), Velkoski (36') i Šišić (49'). Revanš meč je odigran po teškom vremenu, ali bez obzira na to ekipa FK Sarajevo ostvarila je visoku pobjedu rezultatom 5:0, a pogotke su postigli Šofranac (38'), Dupovac (50', 78'), Kapić (63') i Šišić (85').

Završnica Kupa BiH igrala se između FK Sarajevo i NK Široki Brijeg, a prvi meč odigran je na Olimpijskom stadionu Asim Ferhatović Hase. Nakon 90 minuta rezultat je glasio 3:0 u korist Sarajeva, a pogađali su Rahmanović (9'), Kapić (39') i Mujakić (93').

Revanš susret i odlučujuća utakmica odigrana je jučer na stadionu Pecara. Iako je Široki Brijeg savladao Sarajevo rezultatom 1:0, to nije bilo dovoljno da se ugrozi rezultat iz prve utakmice, te su Bordo momci podigli pehar namijenjen za osvajača Kupa BiH za sezonu 2018/19.

FK Sarajevo je u okviru Kupa BiH za tekuću sezonu odigrao osam utakmica, gdje je postigao ukupno 15 pogodaka, a samo dva primio.

Ovo je za Bordo tim ukupno 6. naslov Kupa, a prethodni naslovi su osvojeni u sezonama: 1996/1997, 1997/1998, 2001/2002, 2004/2005, 2013/2014.

Najbolji strijelac Sarajeva u Kupu BiH za tekuću sezonu je Krste Velkoski sa tri postignuta pogotka. Dva pogotka postigli su: Rahmanović, Dupovac, Kapić i Šišić, a u listu strijelca upisali su se još i Tatar, Handžić, Mujakić i Šofranac.