FK Sarajevo pobjedom otvorio novu sezonu

11.07.2018 u 19:58h

Fudbaleri FK Sarajevo ostvarili su pobjedu u prvoj utakmici 1. pretkola kvalifikacija za Evropa ligu protiv armenskog FC Banants. Bordo ekipa je slavila rezultatom 2:1 a sva tri pogotka na utakmici viđena su u prvom poluvremenu.

U početnih 11 FK Sarajevo našli su se: Pavlović, Hebibović, Adukor, Mujakić, Hodžić, Stanojević, Rahmanović, Šišić, Velkoski, Halilović i Ahmetović. U drugom poluvremenu priliku su dobili i Šabanović, Mustafić i Handžić.

Izabranici Husrefa Musemića stigli su do prednosti u 16. minuti susreta kada je Ahmetović glavom matirao protivničkog golmana nakon sjajno izvedene akcije i još boljeg centaršuta Hodžića. Šok u redovima domaćih iskoristili su gostujući fudbaleri pet minuta kasnije kada je Halilović odlično šutirao sa velike udaljenosti i pogodio mrežu Banantsa.U 34. minuti Banants je stigao do pogotka. Ayvazayn je sjajno šutirao iz slobodnog udarca sa velike udaljenosti i ispostavilo se postavio konačan rezultat susreta.

EMIR HALILOVIĆ: Pozitivan rezultat. Mislim da smo kod rezultata 2:0 htjeli igrati fudbal i bili puno bolji. Poslije toga su oni dali gol i podlegli smo pritisku i prestali smo igrati ono što smo htjeli, ali smo na kraju uspjeli zasluženo pobijediti.

DUŠAN HODŽIĆ: Bila je teška utakmica po jako teškom vremenu. Mislim da smo ostvarili dobar rezultat, nismo ispunili sve što smo planirali u svlačionici ali dali smo ta dva gola na vrijeme i mislim da je ovo bila moja najteža utakmica u životu.

Revanš susret između Banantsa i Sarajeva na rasporedu je za osam dana na stadionu Asim Ferhatović-Hase u 20:15 sati uz direktan prijenos na Arena sport TV.

1. FK Sarajevo 0 0 0 0:0 0
2. NK GOŠK 0 0 0 0:0 0
3. NK Široki Brijeg 0 0 0 0:0 0
4. FK Željezničar 0 0 0 0:0 0
5. FK Radnik 0 0 0 0:0 0
6. HŠK Zrinjski 0 0 0 0:0 0
7. FK Sloboda 0 0 0 0:0 0
8. FK Tuzla City 0 0 0 0:0 0